Kolejny bank parodiuje orędzie polityka - czas na Tuska

Deserowy przegląd prasy : Klip parodiujący wystąpienia premiera Donalda Tuska miał promować internetowe lokaty. Bank wycofał się jednak z emisji reklamówki - ale zainteresowanie już zdobył. Czy żarty z przemówień polityków to nowy trend w reklamach banków? 

Zobacz reklamę:

Reklama parodiująca orędzie Tuska | wideo

 Czy mamy do czynienia z nową modą? Jeszcze nie, ale reklamy parodiujące polityków są coraz popularniejsze. Na pewno pamiętacie śmieszne reklamy banku ING, w którym Marek Kondrat parodiował orędzia byłego premiera. "Rzeczpospolita" dotarła do reklamy telewizyjnej wyprodukowanej na zamówienie Banku Pocztowego. Zdaniem gazety, wiele wskazuje na to, że klip został pomyślany jako kontrpropozycja dla ING, które też reklamuje się pastiszem orędzia premiera, ale poprzedniego - Jarosława Kaczyńskiego. 

Aktor w spocie Banku Pocztowego parodiuje wadę wymowy Donalda Tuska, polegającą na charakterystycznym artykułowaniu głoski "r". Odwołuje się do sloganów Platformy Obywatelskiej oraz wystąpień premiera. "Oszczędzajcie, by żyło się lepiej" - przekonuje. Pada też aluzja do wypowiedzi premiera o podróży życia (Tusk tak nazwał swój wyjazd do Peru) - odnotowuje "Rz".

W innym fragmencie spotu można usłyszeć sformułowanie użyte przez Tuska w czasie kampanii wyborczej do parlamentu: "Polacy zasługują na cud gospodarczy". W dodatku aktor wymienia produkty, które można będzie kupić dzięki oszczędzaniu: ziemniaki, jabłka, kurczaki, gaz ziemny i benzyna. O wzrost cen tych właśnie produktów pytał Donald Tusk Jarosława Kaczyńskiego podczas debaty telewizyjnej poprzedzającej wybory parlamentarne.

Jak ustaliła "Rz", reklama początkowo spodobała się bankowi, jednak ostatecznie nie zdecydowano się na jej emisję. Dlaczego?

- Zrealizowany materiał nie odpowiadał wstępnej koncepcji banku ze względów merytorycznych i jakościowych(...) - poinformował gazetę Robert Skrzypek, rzecznik prasowy Banku Pocztowego.

Z informacji "Rz" wynika też, że gotową reklamę miał oglądać sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Zbigniew Derdziuk. Zapytany, nie zaprzecza, ale nie chce o sprawie rozmawiać.

O parodii orędzia Kaczyńskiego czytaj na zaprzyjaźnionym serwisie Politbiuro

ZOBACZ WIĘCEJ:

Piękna Julia i Donald - czy romans wisi w powietrzu? Przekonaj się!

Donald Tusk wniósł wódkę na studniówkę. W bębnie

Śmieszne? Tusk mówi po angielsku, prezydent się śmieje

Więcej o: