Była żona dostanie 50 tys. alimentów na utrzymanie... koni

Nie mieli dzieci, ale mieli konie. Sąd zatem nakazał mężczyźnie płacić 50 tys. funtów rocznie byłej żonie na utrzymanie zwierząt. Kobieta po rozwodzie nie wyobraża sobie życia bez trzech ukochanych wierzchowców.  

Para, której nazwiska nie podano, mieszka w hrabstwie Gloucestershire w Wielkiej Brytanii. Byli małżeństwem od 11 lat. Jak wszyscy mieli swoje wzloty i upadki, w końcu skończyło się jednak rozstaniem. Od tego momentu toczą ze sobą zaciętą batalię rozwodową.

Stawką są naprawdę wysokie alimenty. Para wprawdzie nie doczekała się potomstwa, ale posiadała zamiast tego... 3 piękne konie . Rozwiedziona kobieta jest miłośniczką jazdy konnej i traktowała zwierzęta jak przybrane dzieci . - W czasie trwania małżeństwa konie odgrywały bardzo ważną rolę w życiu żony, przy zgodzie i zachętach jej męża - stwierdził sędzia Mark Potter.

Dlatego kobieta będzie teraz otrzymywać 80 tys. funtów rocznie, w tym 50 tys. na utrzymanie zwierząt. Oprócz tego mężczyzna musi wypłacić jej jednorazowo 900 tys. funtów na zakup domu z odpowiednio dużym terenem na wybieg dla koni.

Były mąż, który jest inwestorem bankowym, argumentował, że konie są tylko niczym nieuzasadnioną zachcianką byłej małżonki. Przecież dom za 600 tys. funtów bez pastwiska wystarczająco spełnia potrzeby kobiety. Sądu to jednak nie przekonało.

CZYTAJ TEŻ:

Po rozwodzie rolnik przeciął całą farmę na pół - dosłownie

Z byłą żoną lepiej nie zadzierać. Zemsta porzuconej kobiety jest straszna!

Kto jest szybszy: koń czy człowiek? Odpowiedź nie jest oczywista

Więcej o: