Trzecia noga prezydenta Francji, czyli wpadka w Photoshopie

Politycy często wydają się być ludźmi odmiennymi od reszty świata. Ale żeby od razu dodawać im trzecią nogę? Ta wpadka to kolejna przestroga, aby mistrzowie Photoshopa uważnie sprawdzali każde obrabiane zdjęcie.  

Zdjęcie opublikowane przez francuski tabloid "Paris Match" przedstawia prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego oraz jego żonę w trakcie spotkania z papieżem Benedyktem XVI. Na pierwszy rzut oka wszystko jest w porządku - wszyscy są eleganccy i uśmiechnięci. Nie trzeba jednak być bardzo uważnym obserwatorem, żeby spostrzec, że na zdjęciu

prezydent

Francji ma... 3 nogi!

Efekt operacji plastycznej? Oryginalna umiejętność głowy państwa? Na szczęście, to po prostu zabawna wpadka mistrzów Photoshopa , którzy usunęli ochroniarza zza prezydenta - jak widać, nie udało im się usunąć całego. Noga usuniętego ochroniarza wygląda, jakby należała do Sarkozy'ego.

Noga, której nie powinno tu byc fot. za http://photoshopfail.blogspot.com/Noga, której nie powinno tu byc fot. za http://photoshopfail.blogspot.com/ Noga, której nie powinno tu byc fot. za http://photoshopfail.blogspot.com/

- Nowe technologie pozwalają na manipulację obrazem do takiego stopnia, że nie jesteśmy w stanie odróżnić prawdy, od fikcji. Modyfikowanie zdjęć deformuje rzeczywistość i powinno być zakazane - powiedział przedstawiciel jednej z francuskich partii opozycyjnych.

Przedstawiciele gazety, która opublikowała zabawne zdjęcie winą obarczają fotografa, który miał samemu dokonać zmian w oryginalnej fotografii.

MAMY DLA CIEBIE JESZCZE WIĘCEJ:

Playboy: Straszna wpadka mistrzów Photoshopa

Angela Merkel zmienia się w Paris Hilton? Zobacz świetne WIDEO

Więcej o: