Wpadka budowlana w Pradze: Nagle w parku powstał wielki krater...

Niedziela rano. Mieszkańcy Pragi wybierają się na poranny spacer do parku Stromovka. Nagle słyszą wielki hałas. I widzą, że na środku parku... nagle postał ogromny krater. Zobacz wideo!  

Okazało się, że fragment parku wpadł do tunelu, który przechodzić ma pod parkiem. Robotnicy firmy Metrostav, zajmującej się budowaniem tunelu, krótko przed zapadnięciem się części parku kopali właśnie pod tym odcinkiem - podaje portal radio.cz. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Jak informuje portal tvn24.pl, zdarzenie dokładnie opisał czeski dziennik "Mlada Fronta Dnes". Na stronach internetowych gazety można zobaczyć wideo ze Stromovki.

To nie pierwsza wpadka związana z powstawaniem tunelu. W maju tego roku w tym samym parku powstał... prawie identyczny krater. Jak pisze portal centrum.cz, wówczas robotnicy pracujący przy budowie tunelu twierdzili, że katastrofę spowodowały... ulewne deszcze.

Mieszkańcy Pragi jeszcze przez co najmniej dwa lata będą musieli szczególnie uważać podczas spacerów w Stromovce. Budowa tunelu ma bowiem potrwać do 2011 roku.

Więcej o: