Ekolodzy: W każdej firmie powinien być kontroler parzenia herbaty

Finansowana przez brytyjski rząd organizacja pomagająca uniknąć marnotrawienia pieniędzy udowodniła, że pieniądze podatników wydawane są na naprawdę szczytne cele. Envirowise, bo tak się nazywa organizacja, przedstawiła apel do firm w całym kraju, aby utworzyły etat dla... kontrolerów herbat!   

Envirowise to organizacja finansowana z budżetu brytyjskiego odpowiednika ministerstwa finansów. Zajmuje się działalnością proekologiczną i doradzaniem w sprawach efektywnego korzystania z zasobów.

Organizacja wzywa wszystkie firmy do powołania specjalnego pracownika, który będzie monitorować i kontrolować parzenie herbaty przez zatrudnionych. Skąd ten pomysł? Według szacunków Envirowise, co roku aż 30 miliardów kubków wody jest podgrzewanych niepotrzebnie. Urząd kontrolera herbaty pozwoli na obniżenie emisji gazów cieplarnianych, co ostatecznie ma ułatwić pracodawcom oszczędzać pieniądze.

- Powołajcie specjalną służbę do spraw herbaty, aby mieć pewność, że wszystkie gorące napoje przygotowywane są efektywnie - czytamy w oświadczeniu Envirowise.

Mary Leonard, dyrektor organizacji, uważa, że zastosowanie się do apelu pozwoli na ograniczenie wydatków zarówno w dużych jak i małych firmach. Odezwały się oczywiście głosy krytyki - główny podnoszony zarzut, to marnotrawienie pieniędzy podatników na "bezużyteczne inicjatywy".

ZOBACZ WIĘCEJ:

Nosisz krawat? No to zapłacisz podatek! My wiemy gdzie...

Śmieszne: Włosi zapłacą podatek od... deszczu!

KONKURS! Wysyłaj nam śmieszne zdjęcia, historie i filmiki i wygrywaj nagrody!

Więcej o: