Wpadka PiS na stronie POrazkaroku.pl - czyje to zdjęcie?

Śmieszne filmiki, rząd jako rodzina Adamsów i Donald Tusk w objęciach najlepszego przyjaciela, Waldemara Pawlaka Miało być dynamicznie, ostro i profesjonalnie, a tymczasem mamy wpadkę. Na stronie PiS, która miała obnażyć porażki rządu Tuska zostało wykorzystane zdjęcie bez zgody autora. O sprawie powiadomił nas rano czytelnik Alertu24

Dwa zdjęcia przyjaciół w uścisku - bardzo podobne. Tylko twarze się różnią. Jedno (z brodaczami) jest autorstwa Roberta Sadowskiego i znajduje się na jego stronie . Drugie (z Tuskiem i Pawlakiem) to fotomontaż zamieszczony na stronie porazkaroku.pl. Dostaliśmy sygnał od czytelnika, że zdjęcie brodaczy zostało wykorzystane bez zgody autora. Postanowiliśmy zbadać sprawę.

Kaminśki: PiS dochowało wszelkiej staranności

Stronę internetową POrażka Roku przygotował PiS z okazji pierwszej rocznicy rządu Donalda Tuska. Jednak poseł Mariusz Kamiński z Prawa i Sprawiedliwości umywa ręce i całkowitą odpowiedzialność za wpadkę przerzuca na agencję reklamową NAVIART, wynajętą przez partię. - Całość grafiki, design przygotowywała zewnętrzna firma - tłumaczył Kamiński w rozmowie z Gazeta.pl. Jednocześnie zapewnił, że firma NAVIART podpisała umowę i oświadczenie o przejęciu odpowiedzialności za dobór zdjęć.

Przedstawiciele agencji nie chcieli nam wytłumaczyć wpadki. Stwierdzili jedynie, że uzgodnili już sprawę z panem Sadowskim i odmawiają komentarza.

Trochę inaczej na sprawę zapatruje się główny zainteresowany, czyli Robert Sadowski. - Nic żeśmy nie załatwili, bo w ten sposób nic nie da się załatwić - mówi oburzony autor zdjęcia. I myśli o wystąpieniu na drogę sądową w sprawie o naruszenie praw autorskich. - Będę domagał się odszkodowania, które przeznaczę na jakiś zbożny cel - wyjaśnia.

Zdjęcie zostało już usunięte ze strony Porażka Roku. Tak samo jak inne dowcipne fotomontaże. Obecnie strona wygląda tak:

Fot. za porazkaroku.plFot. za porazkaroku.pl Fot. za porazkaroku.pl

Z sieci zniknęła również strona internetowa agencji NAVIART.

A my przypominamy inną prezentację:

Tusk jako Neo: skąd PiS wziął zdjęcia do Matrixa?

Więcej o stronie Porażka Roku czytaj na serwisie Politbiuro

Więcej o: