Milionerzy: Padło pytanie za milion!

Rafał Tomański jako piąty zawodnik w historii polskiej edycji ''Milionerów'' stanął dzisiaj przed szansą wygrania miliona złotych. Wcześniej zawahał się tylko raz, miał jeszcze dwa koła ratunkowe do wykorzystania. Hubert Urbański zadał ostatnie pytanie i...

...25-letni Rafał zrezygnował z gry. Wygrał pół miliona złotych. Gdyby dobrze odpowiedział na ostatnie pytanie, byłby pierwszym Polakiem, który wygrał milion w Milionerach .

By wygrać, Tomański musiał powiedzieć, kto wygłosił słynną mowę w obronie poety Archiasza. Dzieki wykorzystaniu kół ratunkowych miał do wyboru dwie osoby: Isokratesa i - rzeczywistego autora - Cycerona. Nie zdecydował się jednak zaryzykować 460 tys. zł i wycofał się z gry.

Wcześniej ze stoickim spokojem odpowiadał na pytania. Zawahał się tylko przy pytaniu za 250 tys. zł. Nazwę miasta, w którym znajdziemy Carskie Sioło, dawną rezydencję władców Rosji musiał podpowiedzieć Rafałowi kolega przez telefon. Chodziło o miasto Puszkin. Pozostałych odpowiedzi Tomański udzielał niemal maszynowo. Oprócz ostatnie - tej najważniejszej.

25-letni Rafał Tomański jest absolwentem japonistyki i Szkoły Głównej Handlowej. Obecnie pracuje w Ministerstwie Finansów. Wcześniej zajmował się m. in. tłumaczeniem japońskich filmów o Godzilli oraz czytaniem japońskich bajek wydanych na CD.

Poprzednio szansę wygrania miliona w programie miała 5 kwietnia tego roku Paulina Kowalczyk , 21-letnia studentka architektury z Łodzi. Ona również zrezygnowała z gry. Dodatkowych emocji dostarczył wówczas przeciek do mediów . Decydujące pytanie krążyło wśród internautów jeszcze przed emisją programu, o czym informował nas czytelnik. Największej wygranej w polskiej edycji '' Milionerów '' do tej pory nie zgarnął nikt.

KTO WYGRAŁ MILION W MILIONERACH? SPRAWDŹ TUTAJ>>>

ZAPRASZAMY NA DESER.PL || FACEBOOK || WYKOP

Więcej o: