Żart: zawiesili czapkę Mikołaja na iglicy uniwersytetu

Zdejmowały ją trzy zastępy straży pożarnej... 

Czapka Mikołaja pojawiła się na dwudziestometrowej iglicy Gonville and Caius College w brytyjskim Cambridge. Niestety władze uczelni nie zrozumiały

dowcipu

i kazały czapkę zdjąć - "ze względów bezpieczeństwa".

Na miejsce zdarzenia przyjechały trzy wozy strażackie i platforma hydrauliczna. Zdejmowanie czerwonego okrycia głowy zajęło im ponad godzinę.

Czapka to jeszcze nic - zauważa "Daily Telegraph". W 1958 r. studenci z Gonville and Caius umieścili na dachu pobliskiego Senate House... samochód osobowy. Ówczesny dziekan college'u - który oficjalnie twierdził, że nic nie wie - zgadł, którzy uczniowie są autorami wyczynu i wysłał im skrzynkę szampana wraz z gratulacjami.

Nie wiadomo, jak współczesnym studentom udało się wdrapać na dach Gonville and Caius College. - Moim zdaniem na iglicę nie da się wspiąć. Ktoś musiał się tam dostać z wnętrza budynku - mówi jeden ze studentów. Anonimowi świadkowie twierdzą, że sprawcy musieli zamknąć ruch na sąsiedniej ulicy.

- Byliśmy z rutynową wizytą, kiedy poproszono nas o przysługę i zdjęcie czapki. To było pożyteczne ćwiczenie dla naszych ludzi - skwitowała sprawę rzeczniczka straży pożarnej .

ZOBACZ TEŻ: Żarty posłów: Wychodzi Tusk na mównicę...

Dowcip: fałszywy New York Times pisze o końcu wojny

KONKURS! Wysyłaj nam śmieszne zdjęcia, historie i filmiki i wygrywaj nagrody!

Więcej o: