Kot ma 127 lat! W kocich latach oczywiście...

Kot też może trafić do Księgi Rekordów Guinnessa! Jak? Wystarczy, że dożyje 27 lat. Poznajcie Psotnika, najstarszego kota w Wielkiej Brytanii!  

W kocich latach ma już 127, w ludzkich - 27. Psotnik został oficjalnie uznany za najstarsze zwierzę domowe na Wyspach. Państwo Thorne mieli po 24 lata kiedy Psotnik, wówczas malutki kociak, zamieszkał z nimi. Przez te 27 lat zwierzak stał się prawdziwym członkiem rodziny.

- Ludzie pytają się czym go karmimy, wydaje im się, że to jakaś specjalna dieta - powiedziała Donna. I jednocześnie rozwiała wszelkie wątpliwości: - Nic szczególnego nie robimy, on po prostu jest leniwy i łakomy , zje dosłownie wszystko.

Psotnik kiedyś był bardzo aktywny, teraz prowadzi spokojny tryb życia . Śpi conajmniej 16 godzin na dobę i nie opuszcza przytulnego domu. Codziennie karmiony jest zwykła suchą karmą i kilkoma kawałkami mięsa.

Według Księgi Rekordów Guinnessa , najstarszy kot w historii dożył 38 lat. Jak powiedział przedstawiciel Księgi, liczenie wieku kotów nie jest sprecyzowane. Producent kociej karmy, firma Purina, podaje, że pierwsze dwa lata życia kota to odpowiednik 25 u człowieka. Każdy następny rok to około 4 lat ludzkich.

SPRAWDŹ KONIECZNIE:

Największa WPADKA w historii: rząd zgubił... 20 tys. krów!

Pies i kot bronią domu przed szopem - złodziejem. Zobacz FILMIK

KONKURS! Wysyłaj nam śmieszne zdjęcia, historie i filmiki i wygrywaj nagrody!

Więcej o: