Kot i suknia ślubna, czyli co ludzie zostawiają w pociągach?

Pieniądze, buty, a nawet kije do krykieta i suknia ślubna - to tylko niektóre przedmioty, o których zapomnieli pasażerowie pociągów. Brytyjska firma kolejowa CrossCountry opublikowała listę najdziwniejszych rzeczy znalezionych przez swoich pracowników w 2008 roku.   

W sumie na liście znalazło się aż 6 tysięcy przedmiotów. Parasole znalazły się ''dopiero'' na trzecim miejscu najczęściej zapominanych rzeczy. Na pierwszym i drugim miejscu znalazły się telefony komórkowe i książki.

Wśród mniej popularnych zgub znalazł się m. in. kotka o imieniu Holly, która na szczęście dzięki pomocy pracowników kolei wróciła do swojego właściciela. Natomiast właściciel torby z banknotami o wartości 30 tys. funtów nadal jest poszukiwany.

- Ludzie zostawiają w pociągach wszystkie rodzaje przedmiotów. W tym roku znaleźliśmy m. in. wózek dziecięcy, buty, luksusowe torebki, kije do krykieta, a nawet suknię ślubną - mówi Andy Cooper, przedstawiciel firmy CrossCountry.

- Zawsze radzimy pasażerom sprawdzić przed opuszczeniem pociągu , czy na siedzeniu lub koło niego nie zostawili swoich rzeczy - dodaje. Najwyraźniej nie każdy o tym pamięta. Oto lista 10 przedmiotów najczęściej gubionych w pociągach:

1. telefony komórkowe

2. książki

3. parasole

4. torby (torebki, bagaż podręczny, teczki)

5. iPod/odtwarzacze MP3

6. okulary

7. torby z zakupami

8. laptopy

9. biżuteria

10. portfele/portmonetki

ZOBACZ WIĘCEJ:

Pracownicy kolei dopychają pasażerów w zatłoczonych pociągach

Suknia panny młodej rozpadła się przed ołtarzem

Wypadek w pociągu - Francuz zaklinował się w WC

PRZYPOMINAMY O KONKURSIE! Wysyłaj nam śmieszne zdjęcia, historie i filmiki i wygrywaj nagrody!

Więcej o: