Rosja: biznesmen opatentował... ";-)" i będzie sprzedawał abonament

Rosja pełna jest kreatywnych biznesmenów. Jeden z nich zastrzegł prawa do używania znanego uśmieszku - " ;-) ". Będzie sprzedawał roczne abonamenty za korzystanie z niego... spokojnie, chce pieniędzy tylko od dużych firm używających "jego" emotikony.  

Rosyjski biznesmen wpadł na pomysł, jak zarobić wielkie pieniądze . Postanowił zastrzec znany nam wszystkim "uśmieszek" - " ;-) " tylko dla siebie. Oleg Terenin od razu zapowiedział, że nie ma zamiaru ścigać "indywidualnych użytkowników" znaczków. W takim razie po co mu prawa do używanego na całym świecie symbolu?

- Zajmę się jedynie wielkimi korporacjami , firmami, które chcą zarobić bez pozwolenia właściciela znaku. Zgodne z prawem używanie tego symbolu będzie możliwe po wykupieniu rocznego abonamentu - powiedział jednej z rosyjskich telewizji.

Co z resztą "emotikon"? Okazuje się, że i one mogą należeć do Terenina. Przedsiębiorca jest zdania, że " :-) " i inne są tak podobne , do opatentowanego przez niego znaku, że też do niego należą.

Decyzja rosyjskiego urzędu patentowego wzbudziła wiele kontrowersji. Przedsiębiorcy już zadają sobie pytanie, czy możliwe jest zastrzeżenie, przykładowo, liter alfabetu . Czy Tereninowi uda się utrzymać osobliwy patent?

ZOSTAŃ Z NAMI:

Rosjanin aresztowany za zjedzenie paszportu swojej żony

Śmieciarz znalazł 10 tys. funtów w śmieciach - banknoty były pocięte na kawałki

Pierwszy raz pojechała do Vegas i wygrała 2,4 miliona dolarów!

KONKURS! Wysyłaj nam śmieszne zdjęcia, historie i filmiki i wygrywaj nagrody!

Więcej o: