Wpadki roku 2008 - ranking

Koniec roku to czas podsumowań. Media wybierają człowieka roku, Kotek swoją gwiazdę (tak, już wiemy, kim jest Ashley Tisdale), a my najśmieszniejsze wpadki polityków w roku 2008. Oto nasz bardzo subiektywny ranking

Wpadka 7 : Hillary Clinton kontra nazwisko prezydenta Rosji

Przyszła szefowa amerykańskiej dyplomacji miała duże trudności z wymówieniem nazwiska prezydenta Rosji. Putin jeszcze da się wymówić, ale Med..., dewed..., wed?! Whatever. Przyznajemy ostatnie miejsce ze względu na okoliczności łagodzące - znamy gorsze przypadki wymowy trudnych, a nawet hmm... nie tak trudnych nazwisk.

Wpadka 6 : Leszek Miller, Kubuś Puchatek i Monika Olejnik w Krainie Czarów

Straszną wpadkę zaliczył Leszek Miller , który na swoim blogu porównał Monikę Olejnik z Kubusiem Puchatkiem, bohaterem książki... "Alicja w Krainie Czarów". - Dzieciństwo było dawno, dawno temu - próbował się usprawiedliwiać były premier. Dla nas nie jest to żadne wytłumaczenie. Prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna, ale jak kończy, cytując klasyka. A Miller skończył źle. Nawet Puchatek by tego nie wymyślił.

Miller o Puchatku, Prosiaczku i Alicji z Krainy Czarów

Wpadka 5 : ''Pyr-pyr-pyr, pyr-pyr'', czyli wielki triumf Tuska

Premier właśnie ogłaszał w Sejmie upadek prezydenckiego weta. Miał być wielki triumf, a były zakłócenia i tajemnicze odgłosy. Coś jakby ''pyr-pyr-pyr, pyr-pyr'' nagle przerwało przemówienie Tuska . - Co to było?! - dał się słyszeć zdumiony okrzyk z sali. - Chciałem tylko zapewnić Państwa, że to nie byłem ja - ''błyskotliwie'' odpowiedział szef rządu.

Tajemnicze odgłosy zagłuszają Tuska

Wpadka 4 : Kłopoty Republikanów z geografią

Miejsce 4. przyznajemy ex aequo parze republikańskich kandydatów w wyścigu do Białego Domu. John McCain ujawnił, że Putin jest prezydentem Niemiec, a Sarah Palin cały czas była przekonana, że Afryka to kraj. Chociaż biorąc pod uwagę TO , nie jest z nimi tak najgorzej - dlatego w naszym rankingu zajmują tylko 4. miejsce.

Wpadka 3 : Borubar, Perejro i Benhauer Pamiętacie, jak pisaliśmy o trudnościach z prostszymi nazwiskami? No właśnie... Wpadka 2 : Niewyraźny wywiad Gosiewskiego w Radiu Maryja Wywiad, jakiego udzielił Przemysław Gosiewski w wieczornej audycji na antenie Radia Maryja doczekał się już wielu interpretacji. - To znaczy... Ja chciałbym, żeby były decyzje pozytywne... - mówił poseł PiS. Niewyraźne słowa, urywane zdania i dziwny głos Gosiewskiego sprawiły, że wiele osób zaczęło snuć podejrzenia . Zakłócenia na linii, szyfrowanie wypowiedzi przez samego polityka, zwykłe zmęczenie, a może ''choroba filipińska'' ? Do dzisiaj nie wiemy. Gosiewski w Radiu Maryja w bardzo złej formie/Zdj. AG Wpadka 1 : Kosmiczna wpadka Politycy mogli bardzo starać się, ale i tak nic nie przebije JEJ . Jeden nieostrożny ruch i torba z narzędziami będzie wiecznie okrążać ziemię. Wszystkim politykom radzimy: weźcie lornetki, spójrzcie w niebo i zadumajcie się nad losem torby. Wesołych Świąt! Zgubiła torebkę... w kosmosie | wideo

Więcej o: