UFO i elektrownia? Znamy rozwiązanie zagadki

UFO zniszczyło jeden z wiatraków elektrowni wiatrowej w brytyjskim Lincolnshire - z przekonaniem twierdzili świadkowie niecodziennego zdarzenia i brytyjska prasa. Wątpliwości nie mieli nawet eksperci BBC. Prawda okazała się jednak zupełnie inna... A wszystko, jak zwykle, przez media.

- To było ogromne - o tajemniczych światłach na niebie, które pojawiły się w nocy w niedziele, opowiadał wczoraj John Harrison, rolnik z Saltfleeby. - Początkowo myślałem, że to światło księżyca, ale potem zobaczyłem macki. Wyglądało to zupełnie jak ośmiornica - powiedział mężczyzna. Podobne relacje można usłyszeć z ust wielu okolicznych mieszkańców.

Kilka godzin po potężnej kolizji okazało się, że turbina jednego z wiatraków elektrowni wiatrowej w Conisholme jest całkowicie zniszczona. Historię na pierwszej stronie umieścił tabloid ''The Sun'', wskazując tylko jedno możliwe i pewne wyjaśnienie historii: '' UFO uderzyło w turbinę wiatraka''. Również inne media poświęciły dużo uwagi wypadkowi.

W programie ''Today'' dla BBC wypowiadał się Dale Vince, twórca elektrowni: - Prawdopodobnie sprawcą jest coś wielkości i ciężaru krowy. (...) Teoria o UFO , jakkolwiek może zabrzmieć to śmiesznie, jest najlepszym wyjaśnieniem, jak na razie.

Dzisiejszy ''Guardian'' ujawnia jednak inne rozwiązanie. I przyznaje się: zamieszanie z UFO to sprawka pracownicy gazety.

W niedzielę w nocy Emily Bell z kierownictwa ''Guardiana'' przebywała dwie mile od elektrowni, gdzie doszło do zderzenia. I też widziała niesamowite światła na niebie: razem z bratem zorganizowała pokaz sztucznych ogni w ogrodzie rodziców, aby uczcić 80-te urodziny ojca.

- Ponieważ w tych okolicach teren jest bardzo płaski, wszystko widać z odległości wielu mil. Jeśli więc ktoś powiedzmy, że przebywał w pewnej odległości i wypił jakiegoś drinka, mógł pomylić je (ognie sztuczne) z pomarańczowymi kulami ognia - twierdzi Bell.

Takie wyjaśnienie przekonało Dale'a Vince'a. - Sądzę, że sztuczne ognie z pewnością mogą wyjaśniać pojawienie się świateł - mówi reporterowi ''Guardiana''. Mogły również spowodować zniszczenie turbiny wiatraka. Specjaliści z elektrowni wciąż badają sprawę, szukając racjonalnego wyjaśnienia. Być może zniszczenie spowodowane było zmęczeniem materiału, być może winna jest duża bryła lodu, która mogła wypaść z lecącego samolotu. Tłumaczyłoby to brak innych śladów na miejscu zdarzenia.

UFO uderzyło w elektrownię | wideo

>KOLOROWA ALTERNATYWA DLA SZARYCH >NIUSÓW. DESER CODZIENNIE PRZEGLĄDA >BRUKOWCE. SPECJALNIE DLA CIEBIE.

Więcej o: