Jaskiniowiec atakuje w Tarnowskich Górach

Kolorowa Alternatywa, odc. 3

Rosja zostanie członkiem Unii Europejskiej, Putin prezydentem zjednoczonej Europy, wojska rosyjskie znowu będą stacjonować w Polsce, a Litwa zniknie z mapy świata - tak wygląda tajny plan Moskwy, który na stronach czwartej i piątej ujawnia dzisiaj ''Fakt''. I nie jest to mroczna przepowiednia najwybitniejszego jasnowidza z Człuchowa - ''F'' już raz sparzył się na współpracy z tym panem. Tym razem gazeta postawiła na fantazję swoich pracowników.

''O czym śni po nocach premier Rosji? Nie trzeba być jasnowidzem , by odtworzyć, co chodzi po głowie Władmirowi Putinowi '' - pisze autor artykułu i przedstawia własne wizje planu, ''nad którym być może już pochylają się moskiewscy stratedzy''. Musimy przyznać, że zdjęcie Władimira Putina szczerzącego zęby jest wyjątkowo trafnie dobrane. Słodkich snów.

Fot. ''Fakt''Fot. ''Fakt'' Fot. ''Fakt''

Dzisiejszy ''Fakt'' pełen jest podobnych, wstrząsających wiadomości: Kasia Tusk jest tak jakby zaręczona, bo pojechała na narty, a Ryszard Kalisz wybrał się na zakupy, ''skończył wreszcie ze słodyczami i kupił jogurty'' oraz, po chwili namysłu, zieloną herbatkę.

''Długo błądził wzrokiem po pudełkach, przebiegając oczami po nazwach herbatek. W końcu delikatnie (sic! ) zdjął z półki paczkę zielonej herbaty i na dłuższą chwilę zatopił się w lekturze informacji na opakowaniu'' - naprawdę podziwiamy umiejętność redaktorów ''F'' do opisania nawet najbardziej błahej czynności w fascynujący sposób.

Na tym tle ''Superak'' wypada bardzo blado. Jesteśmy zawiedzeni.

WYBIERAMY WYDARZENIE DNIA:

Małgosia Foremniak ma nowego faceta! Ale tylko do odśnieżania - na trzynastej stronie informuje ''Super Express''. Podziwiamy praktyczne podejście do życia Gosi.

POSTAĆ DNIA:

Bezkonkurencyjny okazał się jaskiniowiec z Tarnowskich Gór, który rzucił się z maczugą na policjantów. ''W jaskini nie mieszka, ale zachowuje się tak, jakby urodził się w niej i wychował. Słowem dzikus!'' - pisze ''SE''.

CYTAT DNIA:

Oklaski zdobywa autor tajnego planu Putina. Za szczerość: ''Czysta fantazja? Być może''.

Więcej o: