Żarty Rosjan i Ukraińców z kryzysu gazowego

Kryzys gazowy w pełni, w całej Europie robi się coraz zimniej, ale pośmiać się też trzeba. Może dowcipy ocieplą atmosferę i poprawią w końcu stosunki rosyjsko-ukraińskie.   

Oto kilka wybranych przykładów:

Żart informacyjny:

Wiadomości z 06.03.2009: Gazprom przedstawił swoją ofertę. Gotów jest sprzedawać gaz Ukrainie po 3,5 tys. dolarów za tysiąc metrów sześciennych. Dla kierownictwa ukraińskiego Naftogazu maksymalna cena to 50 dolarów. Rozmowy będą kontynuowane.

Żart militarny:

Pytanie: - Czy Rosja zostanie w końcu postawiona pod ścianą? Odpowiedź: - Mało prawdopodobne. Ukraina, jak zwykle, odmówi zapłaty za pocisk.

Żart makabryczny:

Władimir Putin i Aleksander Łukaszenko pieką na rożnie prezydenta Ukrainy, Wiktora Juszczenkę .

Zaniepokojony Łukaszneko pyta: - Władimirze Władimirowiczu, czemu obracasz ten rożen tak szybko? Przecież on nie zdąży się upiec!

Putin wyjaśnia: - Kiedy obracam wolno, on kradnie węgiel.

Żart noworoczny:

Sylwester , dzień przed spodziewanym odcięciem dostaw rosyjskiego gazu na Ukrainę, po załamaniu się rozmów pomiędzy Moskwą a Kijowem. Ukraiński prezenter zapowiada: - Drodzy telewidzowie i radiosłuchacze! Uprzejmie prosimy o odłożenie na bok wszelkich ciężkich i ostrych przedmiotów, które mogłyby uszkodzić odbiorniki RTV. Za chwilę z orędziem noworocznym wystąpi prezydent.

Żart na koniec. Odległy koniec kryzysu:

Julia Tymoszenko szczerze zapowiedziała Ukraińcom, że rok 2009 będzie wyjątkowo ciężki. Podobnie jak 2010 i następne 40 lat, które upłyną zanim wyprowadzi kraj z kryzysu! Oj, ciężko będzie...

POLECAMY RÓWNIEŻ:

Najstarsze dowcipy świata

Żarty z Karola ''Meleksa'' Karskiego

Dowcipy posłów: ''Wychodzi Tusk na mównicę...

Więcej o: