"Jola, nie pchaj się do polityki" i oszalały kangur

Kolorowa Alternatywa odc. 10

Otwieramy "Fakt" i nie wierzymy własnym oczom - TEST IQ dostał się nawet tam! Znany naszym czytelnikom test można teraz zrobić kupując gazetę. A w niej klasyczne pytania o szeregi liczb, figur geometrycznych... A wszystko po to, żeby sprawdzić, czy jesteśmy"równie błyskotliwi i bystrzy jak Doda ". Nie ma co sprawdzać, na pewno jej nie dorównamy.

"Fakt" donosi też o dziwacznym śledztwie prokuratury. Janusz Palikot kojarzony ostatnio jest ze swoich wybryków słownych. A okazuje się, że polityk dba o rząd - kontrowersyjny poseł zgłosił prokuraturze, że życie ministra sportu Mirosława Drzewieckiego jest zagrożone, ponieważ planowany jest na niego zamach. Wynik śledztwa jest jednoznaczny - żaden zamach nie jest planowany.

Całowanie fot. 'Super Express'Całowanie fot. "Super Express" Całowanie fot. "Super Express"

O "dramacie prawdziwych polskich dżentelmenów" donosi "Super Express". Ku naszemu zdziwieniu, okazuje się, że całowanie kobiet w rękę jest... zabija! Niestety panowie: "Nawet najbardziej zadbane kobiece ręce to siedlisko śmiercionośnych bakterii". Co w takim razie grozi kulturalnym mężczyznom? Zapalenie płuc lub mózgu!

WYDARZENIE DNIA

Tym razem trochę poważniej - obie gazety zamieściły pełne pochwał teksty o pilocie amerykańskiego samolotu, który wylądował na rzece Hudson. My też jesteśmy pełni podziwu dla kapitana Chesley Sullenbergera.

POSTAĆ DNIA

No dobrze, zazwyczaj w tej rubryce goszczą ludzie, jednak tym razem będzie to kangur. I to do tego wściekły. Co więcej - grasuje na Lubelszczyźnie. Jak donosi " Fakt", zwierzę zostało wypuszczone przez przemytników i tuż za granicą Polski "oszalało". Gazeta zamieszcza też instrukcję pod tytułem "Co robić, gdy kangur stanie nam na drodze" - przydatne.

CYTAT DNIA

"Jola nie pchaj się do polityki" - Janusz Dzięcioł, zwycięzca pierwszej edycji "Big Brothera" radzi w "Superaku" Joli Rutowicz. Poseł uważa, że Jolanta nie powinna kandydować do Parlamentu Europejskiego, ponieważ "nie ma zaplecza politycznego". Musimy się zgodzić - to jeden z powodów, dla których gwiazdka nie powinna nigdzie kandydować.

Więcej o: