Obama tańczy - oceniają jurorzy Tańca z Gwiazdami

Taniec Baracka Obamy i jego żony Michelle widział cały świat. Oceny podjęli się eksperci z ''Tańca z Gwiazdami''. Katastrofa czy elegancja i prostota? Zdania są podzielone. Jurorzy jak zwykle byli surowi.  

Zgodnie z tradycją Barack Obama w noc po inauguracji świętował początek prezydentury na balu. A właściwie na 10 balach. Ale ten pierwszy, w Washington Convention Center, nawet Obama uznał za najważniejszy. Michelle w pięknej białej sukni z trenem, Barack w smokingu zatańczyli swój pierwszy taniec tej nocy.

Na prośbę brytyjskiego dziennika "The Times" oceny dokonało dwóch członków jury " Tańca z Gwiazdami ".

- Od strony technicznej to była... całkowita porażka. W ogóle nie przemieszczali się po parkiecie, zmieniali tylko ciężar ciała, z wyjątkiem jednego obrotu - nie kryje swojego niezadowolenia Craig Revel Horwood. Jego zdaniem jedynym pozytywnym elementem ich tańca było wyczucie rytmu. - Kołysali się tylko z boku na bok, ale robili to w takt muzyki - mówi.

Dla tancerza i choreografa z Australii taniec prezydenckiej pary był przede wszystkim nudny. - Mogli zatańczyć wolniejszego fokstrota - sugeruje Horwood. Zmiany tempa uratowałyby przed monotonią. Poza tym juror ma zastrzeżenia do Obamy : - Za nisko obejmował ją ręką w talii, jego prawy łokieć powinien być wyżej i bardziej poziomo, a jego lewa ręka była za nisko.

- Nuda, nuda, nuda. Musicie więcej ćwiczyć i pozbyć się tej nudy. Wspólny taniec wyraźnie sprawia wam przyjemność, ale technicznie nie było w nim nic pozytywnego - tak surową ocenę usłyszeliby Barack i Michelle Obama, gdyby byli uczestnikami TzG . Na szczęście nie są.

Ocena punktowa : Barack 3, Michelle 4, całość 3.

W zupełnie innym tonie wypowiada się Bruno Tonioli. - To, co pokazali było proste i efektowne. (..) Oboje wyglądali jak para zakochanych nastolatków , którzy tańczą swój pierwszy, jeszcze powściągliwy taniec. Nic krzykliwego - uważa Tonioli. Jednak większe wrażenia zrobił na nim Barack . Jego zdaniem Michelle była bardziej niepewna, a długa suknia nie pozwala ocenić techniki tancerki.

- Macie naturalną elegancję i nieprawdopodobny potencjał, ale stać was na to, żeby pokazać nam coś więcej na parkiecie, chociażby walca z jakimiś obrotami - powiedziałby Barackowi i Michelle juror TzG .

Ocena punktowa : Barack 8, Michelle 7, całość 10.

A Wy jak oceniacie taniec 44. prezydenta Stanów Zjednoczonych i jego żony?

Więcej o: