Wpadka Nancy Pelosi: to ilu ludzi żyje w USA?

Oficjalne statystyki podają, że w USA mieszka zaledwie 305 mln osób. Hmm... za mało. Jak powiem, że pracę co miesiąc straci 500 milionów Amerykanów, zabrzmi to o wiele poważniej - takie myśli mogły towarzyszyć Nancy Pelosi, przewodniczącej amerykańskiej Izby Reprezentantów, która dwukrotnie zaliczyła wpadkę.  

Według słów Nancy Pelosi aż tyle osób pożegna się z pracą, jeśli plan pomocy gospodarce nie zostanie wprowadzony w życie. Albo Pelosi nie wie, jak liczna jest populacja jej własnego kraju, albo po prostu powie wszystko, byle tylko zdobyć poparcie dla wartego 900 miliardów dolarów planu, który proponuje Barack Obama .

Absurdalne stwierdzenie szefowa Izby Reprezentantów wygłosiła miesiąc temu w czasie konferencji prasowej. Ale nagranie dopiero w ten weekend pojawiło się w internecie. W środę o wpadce napisał również ''New York Post'' - jedna z największych amerykańskich gazet.

NYP przypomniał, że Pelosi powtórzyła 18 stycznia w programie TV ''Fox News Sunday''. Prowadzący program Chris Wallace skorygował ją wtedy i spytał, czy miała na myśli 500 tysięcy miejsc pracy.

- A jak ja powiedziałam? Milionów? Odczuwamy to tak, jakby to były miliony - stwierdziła Pelosi. - Tak, odczuwamy to tak, jakby co miesiąc pracę traciło prawie dwukrotnie więcej osób niż liczy sobie cała populacja - celnie zauważył Wallace.

ZOBACZ TEŻ:

Kilka rzeczy, które Bush zrobił po raz ostatni...

Barack Obama rzuca telefonem - zdjęcia

Więcej o: