Artysta opanował sztukę lewitacji? Niezwykły pokaz w Madrycie

Sztuka uliczna, czy prawdziwa magia? Artysta i iluzjonista w jednej osobie najzwyczajniej w świecie unosi się nad głowami zafascynowanych przechodniów. Jaki jest jego sekret?   

Pamiętacie magika, który lewitował przed Białym Domem ? Niemiec Johan Lorbeer miał podobny pomysł. Nasz bohater jest znanym ulicznym artystą i iluzjonistą . Jego specjalnością są różnego rodzaju "niemożliwe" pozycje - siedzenie bez krzesła lub wspinanie się po ścianach, jakby były one podłogami. Johan ostatnio wybrał się do Madrytu, aby tam zaprezentować jedną ze swoich najbardziej znanych iluzji.

To przedstawienie nazywa się "Tarzan " . Artysta pojawił się na jednym z madryckich dworców kolejowych. Johan trzymał się ręką ściany i unosił się nad głowami zaskoczonych przechodniów. Prezentując "Tarzana", magik może w nietypowej pozycji unosić się przez długie godziny.

- Nasz mózg redefiniuje ścianę jako podłogę. Dlatego właśnie z mojego punktu widzenia wszyscy, którzy mnie obserwują stoją na ścianie - powiedział artysta.

W jaki sposób artysta unosi się nad ziemią? Sztuczka polega oczywiście na zręcznej iluzji. "Ramię", którym Johan trzyma się ściany to tak naprawdę wystająca ze ściany belka, do której jest on przypięty za pomocą uprzęży. Jego prawdziwa ręka ukryta jest pod ubraniem.

Artysta widzi pokaz jako coś "pomiędzy przedstawieniem a rzeźbą". Niemiec pracował nad tą zmyślną sztuczką od późnych lat 70-tych.

Artysta opanował sztukę lewitacji? | wideo

ZOBACZ KONIECZNIE:

David Blaine będzie wisiał 60 godzin... do góry nogami

Kolejna ucieczka mistrza ucieczek, tym razem NIEUDANA

Niemcy: pociąg przejechał 40km... bez maszynisty!

Więcej o: