Prezydent pożycza pieniądze, Rubik został poniżony

Kolorowa Alternatywa, odc. 34

Okazuje się, że kryzys finansowy dotarł aż do Kancelarii Prezydenta. "Super Express" przyłapał Lecha Kaczyńskiego na pożyczaniu "drobnych" Maciejowi Łopińskiemu. Urzędnik wraz z prezydentem uczestniczył w mszy. "Gdy przyszło do składania datków, Maciej Łopiński złapał się za kieszeń, a potem... za głowę! Z przerażeniem stwierdził, że jego portfel jest pusty" . Na szczęście Lech Kaczyński miał przy sobie kilka banknotów, które uratowały jego podwładnego. 

"Fakt" postanowił odtworzyć "incydent monachijski", tym razem bez udziału Rokitów. Okazuje się, że komisariat, w którym siedział Jan Rokita robi "nieprzyjemne wrażenie". Poza komisariatem, gazeta sprawdziła też samolot, którym miał lecieć polski polityk. Okazuje się, że naprawdę jest tam mało miejsca na płaszcze i kurtki, które po upchnięciu w małym schowku są "tak wymięte, jakby ktoś wyciągnął je psu z gardła" . Również "SE" zajmuje się dziś Rokitą. Według gazety, za "karczemną awanturę" grozi mu nawet 5 lat więzienia, a minimalna kara, jaka może spotkać polityka to miesiąc za kratkami.

Szczęśliwego zakończenia doczekała się w końcu pani Agnieszka, opisana dwa tygodnie temu przez "SE" . Za oddanie na policję worka z 20 tys. dolarów kobieta w końcu otrzymała uczciwe znaleźne.

WYDARZENIE DNIA

Piotr Rubik poniżony w USA. Jak? Plakat reklamujący jego koncert w Chicago zawisł na sklepie mięsnym, pod reklamą... pieczonego prosięcia. "Fakt" ze smutkiem stwierdza, że "wielkie wydarzenie kulturalne", jakim jest występ gwiazdy reklamowane jest tylko na peryferiach miasta.

POSTAĆ DNIA

Jan Rokita . Nie wiemy, czy publicysta sobie na to zasłużył, ale "SE" i "Fakt" wciąż nie dają mu spokoju.

CYTAT DNIA

Tytuł w "Fakcie" : "Uspokój się! Nie jesteś koniem" i dalej: "Osioł, i do tego zwariował! Skacze przez przeszkody i nosi siodło" . Artykuł opowiada o ośle, który myśli, że jest koniem. Nawet gdybyśmy chcieli coś dodać, to nic nam nie przychodzi do głowy.

Więcej znajdziesz na www.se.pl i www.efakt.pl

Przegląd prasy kolorowej. Kolorowa alternatywa dla szarych niusów. Codziennie.

Więcej o: