Biją mnie Niemcy: gra internetowa z Rokitą

Biją mnie Niemcy! - ten okrzyk Jana Rokity zainspirował twórców prostej gry flashowej. Teraz każdy może wcielić się w rolę agresywnego funkcjonariusza niemieckiej policji i próbować trafić ręką byłego posła. Po celnym trafieniu rozlega się znane wszystkim wołanie o ratunek.   

Jak zapewniają autorzy gry Biją mnie Niemcy , ''pomysł wziął się z rzeczywistości''. Nawiązali do pamiętnych wydarzeń z udziałem Jana Rokity , do których doszło w ubiegłym tygodniu w samolocie na lotnisku w Monachium. Niedoszły premier z Krakowa został wtedy wyprowadzony z samolotu przez niemieckich policjantów. Jeden z pasażerów nagrał okrzyki stawiającego opór Rokity .

Jeśli spróbujesz swoich sił w grze i trafisz w głowę Rokity, też możesz usłyszeć: ''Ratujcie mnie! Biją mnie Niemcy!'' . Michał Ogórek zapewnia, że zabawa dostarcza satysfakcji, mimo że udało mu się trafić tylko raz.

Nie pierwszy raz dziwne incydenty z udziałem polityków inspirują twórców gier on-line. W Sock and awe każdy mógł pójść w ślady irackiego dziennikarza i rzucić butem w Busha . Gra odniosła ogromny sukces i stała się sławna na całym świecie. Czy Biją mnie Niemcy spotka się z równie przychylnym przyjęciem co Sock and awe ? I co na to Jan Rokita?

Gra jest dostępna na stronie www.bijamnieniemcy.pl .

POLECAMY:

Epidemiolodzy ostrzegają przed syndromem Rokity - wideo

Biją mnie Niemcy! - w wykonaniu Czesia z "Włatców Móch"

Więcej o: