Ślubu nigdy nie było - dowiedział się po 10 latach

Mężczyzna przez prawie dekadę sądził, że mieszka z prawowitą żoną. Był przekonany, że nie pamięta ślubu, bo w chwili ceremonii był odurzony marihuaną. Po latach para postanowiła się jednak rozstać, a mężczyzna związać z nową partnerką. Dopiero wtedy wyszło na jaw, że poprzedni ''ślub'' nigdy się nie odbył. 

Historię małżeńską z morałem opisała australijska gazeta ''Syndey Morning Herald''. Mężczyzna i kobieta, których nazwisk nie ujawniono, poznali się i zaprzyjaźnili wiele lat temu. W 1994 roku postanowili razem zamieszkać. Był to jednak związek zawarty bardziej z rozsądku i dla wygody niż wypływający z głębszego uczucia miłości. Postronny obserwator mógłby powiedzieć, że to para przyjaciół lub współlokatorów , a nie małżeństwo.

Mężczyzna stwierdził jednak, że skoro mieszkają razem, to musieli wziąć ślub. Nie pamięta wprawdzie szczegółów uroczystości, ale to zapewne z powodu nałogowego palenia marihuany. '' Małżeństwo w wyobraźni'' trwało przez prawie 10 lat. W 2003 roku stosunki między ''małżonkami'' uległy jednak znacznemu pogorszeniu, kłótnie powtarzały się coraz częściej i związek rozpadł się.

Tuż przed ostatecznym rozstaniem ''żona'' podsunęła mężczyźnie jakieś dokumenty do podpisania - uznał, że są to papiery rozwodowe. Jak się później okazało, były to papiery związane z wynajmowanym mieszkaniem. Byli już ''małżonkowie'' rozpoczęli nowe życie. W tym miesiącu mężczyzna zamierzał wziąć ślub (tym razem naprawdę) z nową narzeczoną. Problemy pojawiły się, kiedy zaczął szukać dokumentów rozwodowych.

Dopiero wtedy dowiedział się, że więzy małżeńskie nigdy nie łączyły go z byłą współlokatorką i zawsze był ''wolnym'' człowiekiem. Morał ? Palenie (zwłaszcza marihuany) szkodzi.

CZYTAJ TEŻ:

Niewierna żona zapłaci 200 tys. euro za ''szkody moralne''

Dzieci (6 i 7 lat) chciały uciec do Afryki i wziąć ślub

Więcej o: