Papuga ratuje życie dziecku

Dziewczynka zakrztusiła się w trakcie śniadania i jej życie było w poważnym niebezpieczeństwie. Na szczęście w pobliżu był bohaterska papuga, która swoim krzykiem w ostatniej chwili zaalarmowała dorosłych.  

Megan Howard z Denver w stanie Kolorado jest naprawdę dumna ze swojej papugi. Willie za swój wyczyn został nawet odznaczony przez miejscowy oddział Czerwonego Krzyża.

Megan Howard i Willie, fot. CBS4Denver.com AP

Do dramatycznego wydarzenia doszło, kiedy Megan opiekowała się małą Hannah. W czasie śniadania zostawiła dziewczynkę samą i wyszła z pokoju. I to był błąd. W pewnym momencie Hannah połknęła za duży kawałek jedzenia i nagle zaczęła się dławić. Sytuacja była bardzo niebezpieczna .

Ale w pokoju znajdował się również Willie, który widząc, że z dziewczynką jest źle, zaczął głośno krzyczeć "mama, baby" i trzepotać skrzydłami. Zmusił w ten sposób swoją panią do powrotu. W ostatniej chwili.

Willie - bohaterska papuga, fot. CBS4Denver.com AP

Kiedy zaniepokojona hałasem Megan wpadła do pokoju, dziewczynka była już sina. Megan uratowała życie Hannah stosując manewr Heimlicha (ucisk na przeponę w celu "wypchnięcia" przedmiotu z tchawicy), ale to papuga jest prawdziwym bohaterem. Willie został teraz odznaczony w czasie ''Śniadania mistrzów'' , uroczystości w której udział brali m. in. gubernator Kolorado Bill Ritter oraz burmistrz Denver John Hickenlooper.

POLECAMY:

Latający samochód wzbił się w powietrze - zobacz

Prezenterka TVN24 płacze na antenie. Ze śmiechu

Więcej o: