Seks za prezenty - szympansy tak robią...

Jak uwieść kobietę? Trzeba jej dawać prezenty. Naukowcy udowodnili, że u szympansów to działa.  

Samce szympansów , najbliższych krewniaków człowieka, które regularnie dzielą się jedzeniem , mają dwa razy większe powodzenie u płci przeciwnej - stwierdzili członkowie grupy badawczej z niemieckiego Instytutu Antropologii ewolucyjnej Maxa Plancka.

Wcześniejsze obserwacje dowodziły jedynie, że samce chętnie dzielą się pożywieniem z samicami, które same nie zdobywają jedzenia . Dzięki obserwacjom, przeprowadzonym w Parku Narodowym Tai na Wybrzeżu Kości Słoniowej, wiemy już, że nie robią tego bezinteresownie.

Samce szympansów mają chytry plan i działają długofalowo. Prezenty rozdają nawet w momencie, kiedy nie mogą liczyć na przychylność ze strony szympansic. Do finalizacji transakcji mięso za seks dochodzi w późniejszym, bardziej sprzyjającym terminie.

- Samce, które dzielą się mięsem z samicami podwajają swój sukces reprodukcyjny. Samice z kolei, które maja trudności ze zdobyciem jedzenia na własną rękę zwiększają spożycie kalorii bez ponoszenia kosztów energetycznych i narażania się w czasie polowania - tłumaczy Cristina Gomes z Instytutu Maxa Plancka.

- Te odkrycia z pewnością wpłyną na naszą wiedzę o relacjach pomiędzy kobietami i mężczyznami - dodaje. Ani przez chwilę w to nie wątpiliśmy...

POLECAMY:

Przepiękne zdjęcia: Japonia i USA całe w bieli

Tak wygląda najgroźniejszy potwór na Ziemi

Więcej o: