Orkiestra YouTube dziś zadebiutuje - w składzie jest Polak

YouTube ma własną orkiestrę. Nabór muzyków odbywał się poprzez przesyłane przez internautów filmy. Zwycięzcy zagrają dziś w legendarnej Carnegie Hall w Nowym Jorku.  

Youtube dzięki swojej orkiestrze będzie przypominać salę koncertową?

Proces selekcji był prosty. Muzycy-internauci mieli zagrać kompozycję napisaną przez Tan Duna - Chińczyka, którzy tworzy muzykę poważną i filmową. Filmy mieli następnie opublikować na YouTube i przesłać do jurorów.

Zgłoszenia były oceniane przez muzyków z najważniejszych orkiestr świata. Zagłosować mogli również szeregowi użytkownicy YouTube. W ten sposób wybrano całą orkiestrę - od instrumentów perkusyjnych, przez różnego rodzaju instrumenty dęte, aż po harfy czy skrzypce.

W oryginalnym zespole zagra jeden Polak - Paweł Czarny . Oto jego zgłoszeniowe wideo:

18-latek z Mielca od lat gra na altówce. Uczy się w szkole muzycznej II stopnia w Krakowie, w tym roku zdaje maturę. O konkursie dowiedział się od swojej dziewczyny, która gra na skrzypcach. Jak zdradził w rozmowie z portalem mmkrakow.pl, oboje przesłali zgłoszenia, ale tylko jemu udało się przejść do finału.

Dziś, razem z muzykami z całego świata , wystąpi dziś na specjalnym koncercie w Nowym Jorku w Carnegie Hall. Jutro na YouTube umieszczone zostanie wideo prezentujące ten nietypowy występ.

TUTAJ zobacz profil Orkiestry Symfonicznej YouTube.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Niezwykła piosenka "posklejana" z filmów z YouTube

Najgorszy utwór w historii muzyki powróci- zobacz teledysk

Nietypowy lot: steward w samolocie... rapuje! WIDEO

Więcej o: