Prowadzący program Jacek Żakowski nie spodziewał się raczej, że rozmowa potoczy się w ten sposób.
- Czy pan nie popełnia w swoim życiu błędy? Czy pan jest idealny? - zapytała go w pewnym momencie posłanka PiS .
- Popełniam od cholery, tylko nie mam ochoty o tym wszystkim opowiadać. Zanudzać państwa... - wyznał Żakowski.
- Ale może warto? Panie redaktorze, może warto by pan się zastanowił nad swoim życiem? Te wypowiedzi ostre, które pan daje do mediów, może są związane z tym, że pan miał kiedyś jakieś problemy, które pan nie przerobił... - zaczęła dociekać Nelli Rokita.
- Kładę się na kozetce i spędzę tu resztę poranka - zripostował lekko rozbawiony Żakowski.
- Nie trzeba tego robić, tylko świadomie żyć. Tylko naprawdę chcieć zmieniać siebie i świat na lepsze. Pani redaktorze. Przecież na tym polega sens życia - pouczyła go posłanka.
- Takie małżeńskie opowieści dawane mediom, to jest rodzaj terapii dla osób publicznych pani zdaniem? - postanowił dopytać się prowadzący.
- Nie. Absolutnie nie - zaprzeczyła posłanka. Przyznała także, że tabloidy z całego morza udzielonych im informacji ''wybrały to co chciały'', a niektóre wypowiedzi zostały zmanipulowane. Rokita podkreśliła jednak, że nie gniewa się na dziennikarzy , wobec których, jak sama podkreśla, jest tolerancyjna.
- Chcę powiedzieć, że ja nie jestem świętą krową żeby nie popełniać błędy. I właśnie chcę powiedzieć, że popełniam błędy, ale staram się być lepsza. Nie jestem idealną, ani kobietą, ani człowiekiem - wyznała Nelli Rokita.
- Ale trzeba się starać prawda? - zapytał Jacek Żakowski.
- I to jest ważne w życiu, żeby się starać narodzić na nowo. Co roku na Wszystkich Świętych, na ten czas Wielkanocny, właśnie się naradzamy na nowo. Zastanawiamy się nad swoimi błędami - podsumowała posłanka PiS.
Nelli Rokita wie, że kiedy udziela się wywiadów na tematy osobiste kolorowej prasie, nie należy się potem dziwić, że dziennikarze robią z tego sensację. Brawo. Ktoś jednak nauczył się czegoś z historii Kazimierza Marcinkiewicza. Nie zrozumieliśmy jednak, czy odradzać powinniśmy się w Wielkanoc czy na Wszystkich Świętych...
Rozmowy Nelli Rokity z Jackiem Żakowskim możecie posłuchać TUTAJ>>
Alex
CZYTAJ TEŻ: