Najsłynniejszy pies świata już został bohaterem (książki)

Pies Baracka Obamy we wtorek po raz pierwszy pokazał się publicznie. Media od razu zaczęły węszyć spisek, a wydawcy - szukać sposobu na zarobek. I już w przyszłym tygodniu ukaże się książka, w której Bo, szczeniak z Białego Domu odgrywa bardzo ważną rolę. 

Jeszcze się nie zadomowił, a już ma o sobie książkę . Na pomysł publikacji wpadło niewielkie wydawnictwo Mascot Books z Wirginii. - To pierwsza książka dla dzieci, w której występuje najsłynniejszy pies świata - zachęca do kupna wydawca. Pozycja przeznaczona jest dla dzieci od 4. do 10. roku życia.

Bo oprowadza czytelników po Białym Domu, fot. AP/Mascot Books

Pierwszy Pies jest w niej narratorem i oprowadza czytelników po Białym Domu . Gra z prezydentem w koszykówkę i uczestniczy w tradycyjnych imprezach, jak np. urządzana z okazji Świąt Wielkanocy zabawa Egg Roll, czyli toczenie na wyścigi jajek za pomocą łyżek w ogrodzie Białego Domu.

Książeczka zawiera też ciekawostki dotyczące historii Białego Domu i zwierzęcych pupilów jego mieszkańców.

Bo oprowadza Baracka Obamę po ogrodach Białego Domu, fot. Jim Young REUTERS

Autor, który jest też wydawcą, Naren Aryal mówi, że książkę zaczął pisać przed dwoma miesiącami, gdy państwo Obamowie - ze względu na alergię jednej z córek - zawęzili do dwóch liczbę możliwych psich ras: labradoodle (skrzyżowania labradora z pudlem) i właśnie portugalskiego psa wodnego (cao de agua portugues), jakim jest Bo .

Musiał tylko zostawić miejsce na podobizny wybranego psa. Książka w sprzedaży detalicznej będzie kosztować 14,95 dolara.

ZOBACZ TEŻ:

Powstał komiks o Spider-manie i... Baracku Obamie. Kto kogo ratuje?

Pies Putina zżarł poczęstunek dla polityków

Więcej o: