Szczygło znowu cytuje Wojewódzkiego

Tym razem Aleksander Szczygło szczerze przyznał w audycji Radia ZET, że dowcipne sformułowanie zaczerpnął z felietonu Kuby Wojewódzkiego w "Polityce". A przy okazji ujawnił, co łączy Jolę Rutowicz i posłów Platformy Obywatelskiej.

Poszło o ustawę kompetencyjną i pomysły polityków PO, jak utrudnić życie panu prezydentowi. Aleksander Szczygło był wyraźnie niezadowolony: - Dajcie spokój z tym wymyślaniem, bo ja tu powtórzę to, co już mówiłem w tej audycji za Kubą Wojewódzkim, że jesteście...

W tym momencie prowadząca program Monika Olejnik wybuchem śmiechu przerwała wypowiedź, a pozostali goście z niedowierzaniem dopytywali: "Za kim?"

- Za Kubą Wojewódzkim! - zgodnym chórem odpowiedzieli Olejnik i Szczygło.

A Szczygło dokończył: - Który napisał felieton w "Polityce". Jesteście jak postaci z zaginionego podręcznika teorii ewolucji.

- Tylko, że on napisał o Joli Rutowicz - zauważyła rozbawiona Olejnik .

Czy politycy PO (lub Jola Rutowicz ) powinni czuć się oburzeni takim porównaniem? Naszym zdaniem - nie. Być postacią z zaginionego podręcznika teorii ewolucji to żaden dyshonor. W znacznie gorszej sytuacji jest zaginione ogniwo ewolucji. Ale tej postaci minister Szczygło jeszcze nie zaczął szukać...

Kliknij TUTAJ , żeby posłuchać o zaginionym podręczniku, Joli Rutowicz i innych postaciach.

(dźwięk za Radiem ZET)

POLECAMY:

Jak wygląda sinusoida według Szczygły? Nigdy nie zgadniecie...

Niesamowita Susan Boyle śpiewa ''Cry Me A River''

Więcej znajdziesz na Deser.pl

Więcej o: