Miss Universe i bardzo, bardzo chuda wicemiss

Po ostatnich wyborach Miss Universe w Australii rozgorzała debata. Konkurs ma promować "zdrowe, proporcjonalne ciała". Okazało się, że nie wszystkie kandydatki nadają się do tego celu. Jedna z nich była tak chuda, że według lekarzy i dietetyków nie powinna brać udziału w konkursie.   

Stephanie Naumoska ma 19 lat i miała duże szanse na zwycięstwo w konkursie. Modelka była jedną z 32 pań wybranych z 7 tys., które starały się o wejście do konkursu. Stephanie wprawdzie nie udało się wygrać (zajęła drugie miejsce), ale to o niej mówią dziś australijskie media.

Stephanie, oraz zwyciężczyni całego konkursu fot. HO REUTERSStephanie, oraz zwyciężczyni całego konkursu fot. HO REUTERS Stephanie, oraz zwyciężczyni całego konkursu fot. HO REUTERS

Po lewej - Stephanie. Po prawej - zwyciężczyni całego konkursu, Rachael Finch fot. HO REUTERS

"Koścista czy piękna? " - to pytanie zadają w tytułach gazety. Stephanie jest wysoka - ma 180 centymetrów wzrostu. I jednocześnie waży niecałe 50 kilogramów. Eksperci są zgodni - to oznacza niedożywienie.

- Ma niedowagę. Zalecam analizę diety, badanie krwi i stanu organizmu - powiedziała Melanie McGrice, dietetyk.

Według Deborah Miller głównej organizatorki konkursu, ze Stephanie jest wszystko w porządku . Jak powiedziała pani Miller, rodzina Stephanie pochodzi z Macedonii, gdzie taka budowa ciała ma być normalna.

- One mają długie ciała i małe kości. To taki typ budowy, tak jak u Azjatek, które są niskie - powiedziała Miller.

Członkowie Australijskiego Towarzystwa Medycznego postulują, aby do konkursu wprowadzono takie ograniczenia, aby niezdrowo chude modelki nie mogły startować.

ZOBACZ WIĘCEJ:

Linie lotnicze zwolniły 10 stewardess z powodu nadwagi

Najgrubszy człowiek świata ożenił się

Więcej o: