Olek i Leszek, czyli... prezydenci po godzinach

"Dziennik": Lech Kaczyński i Aleksander Kwaśniewski  piją wspólnie wino i dyskutują o polityce. Według gazety, panowie się lubią. A jakby tego było mało - są ze sobą na "ty". Prezydenci spotykają się regularnie; ostatnio - w poświąteczny wtorek. 

Gazeta pisze, że to ostatnie spotkanie, w prezydenckiej willi w Klarysewie, poprzedzało wizytę Kwaśniewskiego na Ukrainie.

Długa rozmowa przy kolacji i dobrym czerwonym winie ("Dziennik" odnotowuje, że panowie wypili cztery butelki ), dotyczyła nie tylko Ukrainy, gdzie - dzięki Kwaśniewskiemu - Kaczyński chce zachować swoje wpływy, ale także spraw krajowych. Chodzi o zbliżające się wybory prezydenckie.

- Prezydent Kaczyński od dawna namawia Kwaśniewskiego, by zmobilizował lewicę do wystawienia silnego kandydata w wyborach prezydenckich w 2010 r. - twierdzi w rozmowie z "Dziennikiem" polityk PiS bliski Pałacowi Prezydenckiemu.

Współpracownik Lecha Kaczyńskiego przyznaje, że kontakty Kaczyński - Kwaśniewski są "częste i w miarę regularne ". - Nawet się lubią, nie widać między nimi politycznych napięć - twierdzi. Dodaje, że panowie od niedawna są ze sobą po imieniu.

Artykuł "Dziennika" możesz przeczytać tutaj.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Poseł Palikot opowiada dowcip o prezydencie

Lech Kaczyński świetnie bawił się z Carlą Bruni - zobacz zdjęcia

Wpadka CNN: umowę z USA podpisał prezydent... Tusk?

Więcej o: