Media uprzejmie donoszą: wszyscy zginiemy!

Apokalipsa nadeszła! To nie jest żart. Straszliwa epidemia ''świńskiej grypy'' zmiecie ludzkość z powierzchni ziemi. Przynajmniej większą jej część. Skąd to wiemy?  

''Świńska grypa zabije miliony ludzi'' - donosił wczoraj, dobrze poinformowany, Super Express . ''Kiedy dotrze do nas?'' - pytał na pierwszej stronie tabloid. Nas to też interesuje. Chcielibyśmy wiedzieć, ile mamy czasu na pożegnanie się z rodziną i przyjaciółmi.

Okładki ''Faktu'' i ''Super Expressu'', 04.27.2009

fot. za Fakt i Super Express

Dziś Super Express jest bardziej precyzyjny. ''10 milionów Polaków zarazi się świńską grypą'' - informuje. Zginie tylko co czwarty? Czyli mamy szansę!

''Czarny scenariusz pandemii, jakiej świat nie widział od 41 lat'' - przytakuje Onet.pl . Portal wie także, czy śmiercionośny wirus dotarł do Polski, nie chce chyba siać paniki, bo informuje tylko, że ''badania dały jasną odpowiedź'' . Jaką? Aż boimy się sprawdzać...

Fot. za onet.pl

''Ściskał dłoń Obamy. Tydzień później umarł'' - informuje z kolei portal tvn24.pl .

fot. za tvn24.pl

Temat dłoni podejmują również inne media. ''Nie zabraknie rąk do kopania grobów'' - uspokaja dziennik.pl . Kamień spadł nam z serca.

''Zielona Góra bez świńskiej grypy'' - równie optymistycznie donosi tvp.info . Ostatnia enklawa? Zaczynamy się pakować.

fot. za tvp.info

Ale przecież ''zaszczepieni mają szansę przetrwać'' - cytuje Ewę Kopacz dziennik.pl . Czyli jest jeszcze szansa? Biegniemy kupić szczepionkę. Pewnie będzie o nią trzeba walczyć z innymi pacjentami, ale epidemia to nie czas na sentymenty.

fot. za dziennik.pl

- Nie przewiduję, by w Polsce miała wybuchnąć epidemia świńskiej grypy - uspokaja prof. Andrzej Zieliński z Państwowego Zakładu Higieny, konsultant krajowy w dziedzinie epidemiologii. I dodaje: - Niektóre gazety robią rzeczy, których nie powinny robić. Pojawiły się rysunki, które są obliczone nie na informowanie, lecz na rozbudzanie strachu.

Alex

POLECAMY:

Wizualizacja wirusa w TVN24 - co ci przypomina?

Tomasz Lis zdjął koszulkę na meczu, a tam...

Więcej o: