Polka została najlepszą maturzystką w Finlandii

Magdalena Kobierska ma 18 lat, pochodzi z Koszalina, właśnie zdała maturę. W Finlandii. Wyniki? Najlepsze w całym kraju! O wspaniałej maturzystce z Polski doniósł nam czytelnik Alertu24.pl. 

- To trzeci taki przypadek w historii Finlandii - mówi mama Magdy w rozmowie z Głosem Koszalina. - Jest pierwszą cudzoziemką z takim świadectwem - dodaje Małgorzata Kobierska.

Magda zdawała maturę w miejscowości Lappeenranta nad jeziorem Saimaa. W sobotę w czasie uroczystego zakończenia roku szkolnego, tak jak tysiące innych abiturientów w Finlandii, otrzymała świadectwo dojrzałości . Ale tylko ona może pochwalić się takimi ocenami.

Magda zdawała rozszerzoną matematykę, fizykę, biologię, chemię, język fiński oraz języki obce - angielski (rozszerzony), szwedzki, rosyjski i francuski. Jak sama tłumaczy w rozmowie z serwisem hs.fi, jej sukces bierze się z systematycznej pracy i dobrej organizacji. 

Wraz z rodzicami i siostrą od lat mieszka w Finlandii. Ale na studia wybiera się do Polski. Chciałaby studiować medycynę na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Więcej znajdziesz na gk24.pl .

POLECAMY:

"Kwiatki" z matury 2009: "Telimena na mrowisku połączyła się z..."

Mam Talent: Susan Boyle załamała się po finale

Więcej o: