Najlepsze lotnisko na świecie - ranking

Ankieterzy na całym świecie przepytali 8,6 mln podróżnych na 190 lotniskach. I znaleźli. To jedno jedyne, najlepsze lotnisko świata - znajduje się w... 

... Korei Południowej . Lotnisko Incheon w Seulu zdobyło sobie najwięcej pozytywnych opinii wśród respondentów.

Oddalone 60 kilometrów od stolicy Incheon , zostało otwarte w 2001 roku. Jego zadaniem było zastąpienie przestarzałego Kimpo, które pełniło rolę głównego międzynarodowego portu lotniczego Korei Południowej.

W ankiecie przeprowadzonej przez brytyjską firmę Skytrax wzięło udział przeszło osiem i pół miliona pasażerów, którzy ocenili 190 lotnisk. Odpowiadali na szczegółowe pytania dotyczące wrażeń z odprawy, odlotów, przesiadek oraz przylotów.

Wśród 10 najlepszych lotnisk znalazło się aż 6 azjatyckich. Europę reprezentowały porty lotnicze Zurychu, Monachium i Amsterdamu. Podróżni docenili też lotnisko w nowozelandzkim Auckland.

Wybrano też najlepsze lotniska w poszczególnych regionach świata . W Afryce na pierwszym miejscu znalazł się port lotniczy w Cape Town, w Europie prowadzi Zurich, zaś na Bliskim Wschodzie Tel Aviv. W Ameryce Północnej najlepiej wypadło Dallas, w Południowej Lima, a w Ameryce Środkowej Panama.

W ubiegłym roku pasażerowie najlepiej ocenili port lotniczy w Hongkongu.

CZYTAJ TEŻ: Czarne pantery z Berlina - powalą na kolana każdego twardziela Turysta zamieszkał na lotnisku i... zniknął

Więcej o: