Loteria przypadkowo wysłała tysiące zawiadomień o wygranej

- Gratulacje, jesteś zwycięzcą! Wygrałeś 100 dolarów - takiego maila przypadkowo rozesłała amerykańska firma zajmująca się loteriami i hazardem.  

- To oczywiście jest błąd. Nie chcieliśmy nikogo urazić - powiedziała Erika Gonzales, rzeczniczka prasowa firmy Colorado Lottery.

Zaczęło się od rozesłania do wszystkich użytkowników newslettera firmy prośby o wypełnienie ankiety na jej stronie internetowej . Aby do tego zachęcić, ogłoszono konkurs : z pierwszych 275 osób, które wypełnią ankietę wylosowanych zostanie 20. Ta szczęśliwa 20-ka dostanie okrągłe 100 dolarów.

Nie wszystko poszło zgodnie z planem.

System rozsyłający pocztę elektroniczną nieco się pospieszył i zaczął rozsyłać maila informującego o wygranej do wszystkich użytkowników newslettera - nawet tych, którzy nie wypełnili ankiety. Maila otrzymało 3700 osób.

- Dziękujemy za Twój czas i opinie. Twoje zdanie jest dla nas ważne. Gratulacje! Wygrałeś 100 dolarów! - można było przeczytać w mailu.

Niektórzy zorientowali się, że coś jest nie tak - nie wypełniali żadnej ankiety, a żeby odebrać nagrodę, musieli kliknąć w link, który nigdzie ich nie odsyłał.

Błąd został szybko naprawiony. Mail z przeprosinami wyjaśnił zdezorientowanym całą sytuację. Oczywiście, nie ma tego złego, co na dobre by nie wyszło - dwie osoby z wylosowanej 20 znajdowały się w "pomyłkowej puli" 3700.

POLECAMY:

Meteoryt uderzył nastolatka, chłopiec przeżył

Wrobieni w reklamę: tajemnicza podróż rodzinnego zdjęcia

Pies Bazooka. Tak jeździ prawdziwy mistrz deskorolki - WIDEO

Więcej o: