Tak wygląda najlepsza praca świata

Ten pan na zdjęciu to Ben Southall. Właśnie zaczyna nową pracę - najlepszą na świecie. Na rajskiej wyspie, w luksusowej willi i z pensją 100 tys. dolarów.

Przypominamy: 34-letni Brytyjczyk wygrał w konkursie organizowanym przez władze australijskiego stanu Queensland. Przez najbliższe sześć miesięcy będzie ''opiekować się" (czyt. pływać, nurkować, wylegiwać się na plaży i lenić) wyspą Hamilton na Wielkiej Rafie Koralowej, wszystko opisywać na blogu i zachęcać turystów do odwiedzenia tego regionu.

Ben Southall i jego dziewczyna w willi na wyspie Hamilton, 01.07.2009 - Fot. HO REUTERS

W pracy Benowi będzie pomagać jego dziewczyna, Breanna - fot. HO REUTERS

Razem z nim na wyspę poleciała jego dziewczyna Breanna Watkins oraz 20 innych osób. O tym, jak pracuje się na najlepszej posadzie świata, Ben będzie szczegółowo informował na dwóch stronach inernetowych: www.islandreefjob.com.au oraz www.bestjobben.com . Jego relacje można też śledzić na Twitterze .

Ben dopiero zaczyna pracę , a już zdążył wzbudzić kontrowersje. Wyznał, że będzie tęsknił za długimi dniami brytyjskiego lata i tradycyjnym jedzeniem. I tradycyjnie ponarzekał na lot z Wielkiej Brytanii do Australii: - Uwierzycie... jestem w ekonomicznej!!

Na tropikalnej wyspie jest wiele pięknych widoków, fot. HO REUTERS

Władze stanu Queensland wiążą jednak duże nadzieje z jego pobytem na wyspie. - Dzisiaj jest początek. Cały ten rozgłos był świetny. Ale teraz trzeba dotrzeć do ludzi, którzy naprawdę będą chcieli spędzić wakacje w Queensland - mówi Anthony Hayes ze stanowego urzędu ds. turystyki.

Czy nie chciałbyś pracować w raju? | wideo

Więcej o: