Nastolatek wymyślił, jak rozłożyć plastikową torebkę w 3 miesiące

Zazwyczaj trwa to tysiąc lat.

Kanadyjczyk Daniel Burd ma dopiero 16 lat, a już dokonał wyjątkowego odkrycia. Jak podaje magazyn "Wired", nastolatkowi udało się doprowadzić do rozkładu plastiku w 3 miesiące, zamiast tysiąca lat.

Co zainspirowało go do "walki" z plastikiem? - Każdego dnia mam pewne obowiązki w domu do spełnienia. Gdy otwieram drzwi do składziku, plastikowe torebki dosłownie zasypują mnie. Pewnego dnia znudziło mi się to - mówi Daniel.

Na całym świecie co roku produkuje się 500 miliardów plastikowych torebek. Daniel właśnie odkrył, jak się ich pozbyć. Młody naukowiec dostał za to kilka pokaźnych sum pieniędzy oraz nagród. Zwyciężył między innymi ogólnokrajowy konkurs Science Fair.

Daniel zmieszał ziemię z drożdżami i wodą z kranu. Mieszanka okazała się być idealna - znajdujące się w niej bakterie spisały się doskonale. Po kilku próbach z różnymi proporcjami i temperaturami nastolatek uzyskał stratę znaczącej ilości masy plastiku i fantastyczny wynik 3 miesięcy. Proces nie pozostawia żadnych szkodliwych produktów ubocznych. 

Daniel doczekał się nawet własnego fan klubu, który twierdzi, że nastoletni odkrywca powinien dostać Nagrodę Nobla. 

Nie podejmujemy się tłumaczenia zawiłości procesu odkrytego przez Daniela. Ambitnych i ciekawych odsyłamy tutaj>>

POLECAMY: 

Odnalazła "skradziony" samochód - pod warstwą kurzu w garażu sąsiada

Polak, Węgier, dwaj hydraulicy

Więcej o: