6-latek tworzy niezwykłe dzieła sztuki [WIDEO]

- Niesamowicie jest obserwować jak maluje. Jest bardzo pewny siebie i nie boi się eksperymentów - mówi nauczyciel małego artysty.

Brytyjczyk Kieron Wiliamson z Norfolk ma 6 lat i niezwykły talent. Chłopak maluje - jest tak dobry, że galeria sztuki z jego miasta... zapłaciła mu, żeby zapisał się na jej kurs malarstwa.

Specjalizuje się w krajobrazach, najczęściej maluje swoje rodzinne miasto. Często wstaje wcześnie rano, aby przed szkołą chwycić za pędzel.

Wszystko zaczęło się rok temu. Kieron pojechał z mamą Michelle na wakacje do Cornwall. Tam poprosił o coś do rysowania. Zaczął wtedy rysować i malować, od tego czasu nie przestaje. Talent chłopca pochwaliło wielu dorosłych artystów. 

Skąd takie zamiłowanie do malarstwa? - Kiedy był młodszy, na dobranoc wolał oglądać obrazki zamiast słuchać bajek - mówi Adrian Hill z galerii, który opiekuje się rozwojem artystycznym Kierona.

Chłopiec maluje dopiero rok, a już doczekał się swojej pierwszej wystawy. W planach jest druga, w grudniu. Obrazy Kieriona na razie można podziwiać jedynie w galerii - nie są na sprzedaż.

POLECAMY: 

Nastolatek wymyślił, jak rozłożyć plastikową torebkę w 3 miesiące

Grzegorz Napieralski też się wylaszcza - we "Wprost Light"

Więcej o: