Miss Polski 2009: wygrała Anna o zielonych oczach

Anna Jamróz została najpiękniejszą Polką. Nowa Miss Polski ma 21 lat, mieszka w Rumii i uwielbia thrillery psychologiczne.

Poza tym lubi kryminały, studiuje prawo na Uniwersytecie Gdańskim, ale myśli również o ''innym kierunku humanistycznym". Jak mówi, najważniejsze dla niej wartości to wiara, nadzieja i miłość.

Jako nagrodę za zwycięstwo w konkursie, którego finałowa gala odbyła się w piątek wieczorem w amfiteatrze nad Wisłą Płocku, piękna Anna otrzymała samochód. Anna Jamróz będzie reprezentowała nasz kraj w wyborach Miss World 2009, które odbędą się w grudniu w Johannesburgu (RPA).

ZOBACZ ZDJĘCIA MISS POLSKI 2009>>>

I wicemiss została Monika Lewczuk z Płocka (21 lat), II wicemiss wybrano Annę Sakowicz (20 lat) ze Słupska, tytuł III wicemiss otrzymała Iwona Wyrzykowska (18 lat) z Łodzi, a tytuł IV wicemiss przypadł Katarzynie Czerwińskiej (18 lat) z Torunia.

W finale Miss Polski 2009 uczestniczyły 24 kandydatki w wieku od 18 do 24 lat, w tym maturzystki, studentki, a także te, które rozpoczęły już karierę zawodową. Gwiazdami koncertu byli Stachursky i grupa Fair Play.

Kandydatki do tytułu najpiękniejszej Polki oceniało jury, w którym zasiadali m.in.: Klaudia Ungerman - Miss Polski 2008, Edyta Herbuś, Przemysław Saleta i Krzysztof Hołowczyc.

Wybory Miss Polski 2009 odbyły się w ramach trwającego w Płocku od końca sierpnia Festiwalu Piękna. W programie tej imprezy są też sobotnie wybory Miss Supranational 2009 oraz niedzielne wybory Miss Polski Nastolatek 2009.

Więcej o: