Przewidział numery lotto - tajemnica rozwiązana?

Zgodnie z zapowiedziami, Derren Brown opowiedział w swoim piątkowym programie, jak przewidział numery lotto. Ale nikt mu nie wierzy.

Jak Derren Brown przewidział numery lotto zobacz TUTAJ>>>

Iluzjonista twierdzi, że poprosił grupę 24 osób, żeby "uwolniły swoje myśli od pragnienia wygranej" i zapisały 6 numerów, które przyjdą im na myśl. Zebrał spisane przez nich liczby i wyciągnął z nich średnią arytmetyczną .

Iluzjonista twierdzi, że do przewidzenia wyników lotto wykorzystał tzw. mądrość tłumu . Teoria ta głosi, że decyzje podjęte przez większą liczbę ludzi są lepsze, niż te powzięte w pojedynkę.

Co na to specjaliści? Daily Mail zapytał naukowców z Oxfordu i Cambridge. Wszyscy orzekli, że to, co twierdzi Brown, to kompletne bzdury. Profesor Roger Heath-Brown z Uniwersytetu w Oxfordzie komentuje: To nie jest dobra strategia, żeby wygrać loterię. Ale rozumiem, że niektórzy ludzie są w stanie w to uwierzyć .

Natomiast ekspert od efektów specjalnych , Tim Webber, potwierdza to, co część z was pisała w komentarzach . Według niego stało się dokładnie tak, jak pisali między innymi Chudy i t3x .

Weber stwierdził, że jest na 90 proc. pewny, że zastosowano dzielony ekran (tzw. split screen). Część obrazu została zasłonięta wcześniejszym nagraniem i wtedy wymieniono kule w sposób niewidoczny dla publiczności.

Jak to zrobił, wyjaśnia ten filmik:

Więcej o: