Pomaluj samolot prezydenta!

Lepszy różowy czy zielony? Fajna zabawa. A wszystko na oficjalnej stronie prezydenta RP.

Obok zakładek typu ''Aktualności'', ''Nasz Kraj'' czy ''Ludzie prezydenta'' na stronie prezydent.pl powstała nowa (nasza ulubiona) - ''Dla Dzieci'' . Do kliknięcia w zakładkę zachęca pluszowy miś - lubimy misie , więc klikamy i... od razu sprawdzamy, czy różowy pasuje do pałacu prezydenta.

Pałac prezydencki na różowo - fot. za prezydent.pl Pałac prezydencki na różowo - rys. za prezydent.pl

Starsi i młodsi mogą w sekcji ''Dla Dzieci'' pobawić się, poczytać, pośmiać. Do wyboru są trzy gry : wspomniana już kolorowanka, memo (znajdź pasujące obrazki z herbami polskich miast) i ''Zgadnij jakiego państwa to flaga''. Kolorowo i sympatycznie.

Poza tym możemy przeczytać wyjaśnienia ''nie takich trudnych pojęć'' (np. premier, sejm, ustawa) i odpowiedzi prezydenta na pytania dzieci. Dzięki temu w końcu znamy odpowiedź na nurtujące Was od dawna pytanie: czy Lech Kaczyński gra w gry wideo? Odpowiedź: nie. Zawiedzeni?

Ale niech ten drobny mankament nie zraża nikogo - prezydent ma mnóstwo innych zalet: lubi zwierzęta i dzieci, chętnie się z nimi bawi. Przyznaje też bardzo fajne ordery. Wystarczy tylko ''zrobić coś dobrego i odważnego dla innych ludzi albo całego kraju''. Zachęcamy.

Aha, i jest jeszcze konkurs . Jeśli masz 12 lat lub mniej to możesz zaprojektować logo serwisu prezydent.pl, które pojawi się w zakładce ''Dla Dzieci''. Fajnie, nie?

O ''odpicowanej'' stronie prezydenta czytaj też na politbiuro.pl>>>

WIĘCEJ ŚMIESZNYCH NIUSÓW ZNAJDZIESZ NA DESER.PL>>>

Więcej o: