26.X - najbardziej bezproduktywny dzień w roku. To dziś

Nic ci się nie chce? Jest na to naukowe wyjaśnienie.

Z badań statystycznych wynika, że produktywność w tym tygodniu spadnie o 50 procent. Najgorzej będzie właśnie dzisiaj. To pierwszy dzień roboczy po zmianie czasu. Wielu z nas ciemność zastanie w pracy. BARDZO ZMĘCZENI POLITYCY. ZOBACZ ZDJĘCIA>>>

Statystyki są nieubłagane. 52 proc. pracowników przyznało, że szczególnie trudno im poradzić sobie z obowiązkami w pierwszy poniedziałek po przejściu na czas zimowy. Natomiast aż 14 procent pamięta do dziś, że w zeszłym roku po zmianie czasu przez swoje marne wyniki wylądowali na dywaniku u szefa. Z kolei dla 8 procent badanych zima jest szczególnie trudnym okresem. Krótsze dni przyprawiają ich o depresję.

- Zimowa depresja to poważna sprawa - powiedział dr. Christian Jessen dla brytyjskiego Channel 4. - Może pogorszyć nasze wyniki w pracy przez trudności w koncentracji. Wpływa też na relacje w związkach - zmniejsza libido. Poważne problemy powtarzające się w grudniu i w styczniu mogą świadczyć o chorobie afektywnej sezonowej . Należy wtedy zastanowić się nad dostarczaniem swojemu organizmowi więcej światła zimą - dodaje lekarz.

ZAPRASZAMY NA DESER.PL || FACEBOOK || WYKOP

Dziś najbardziej bezproduktywny dzień w roku. Jak bardzo Ci się nie chce?
Więcej o: