Dlaczego ta pani nosi... stanik na twarzy?

W sytuacjach zagrożenia należy błyskawicznie zdjąć biustonosz i włożyć na twarz.

Podobno idealnie sprawdza się w czasie ataków terrorystycznych, pożarów, burzy piaskowej albo epidemii A/H1N1 .Tak przynajmniej twierdzi dr Elena Bodnar, która jest autorką pomysłu. - Genialność mojego wynalazku polega na tym, że jest on bardzo prosty - zapewnia.

Biustonosz-maska na pierwszy rzut oka wygląda jak normalny stanik. Ale dzięki dodatkowym zapięciom z przodu i z tyłu w kilka sekund bieliznę można zamienić w maskę na twarz. A nawet w dwie maski - dla siebie i partnera:

Czy to nie cudowne, że kobiety maja dwie piersi, a nie tylko jedną? Możemy uratować nie tylko własne życie, ale też mężczyzny obok.

Rozmiar miseczki nie ma znaczenia, o ile maska zakrywa część twarzy od nosa do ust. - Jeśli rozmiar jest większy, można jej użyć w ten sposób - tłumaczy Bodnar i naciąga maską pod brodę.

Dr Bodnar podkreśla jednak, że jej wynalazek nie zastępuje prawdziwej maski przeciwgazowej. Jednak w sytuacjach krytycznych, kiedy nie mamy pod ręką normalnej maski, biustonosz może zapewnić nam kilka dodatkowych sekund na ucieczkę. O ile odpowiedni szybko włożymy go na twarz.

Wynalazcy staników-transformersów na rozdaniu nagród (fot. AP)

Prezentacja wynalazku w czasie rozdania Antynobli - fot. AP

Dodajmy, że staniki-transformersy zdobyły już jedną nagrodę - tegorocznego Antynobla . Wynalazek polecamy wszystkim, którzy lubią chodzić z bielizną na głowie.

Hal

ZAPRASZAMY NA DESER.PL || FACEBOOK

Uważam, że biustonosz-maska przeciwgazowa to:
Więcej o: