Miss World 2009. Kim jest ta dziewczyna? [ZDJĘCIA]

- Brak mi słów. Jestem naprawdę szczęśliwa - zdołała wydusić z siebie najpiękniejsza kobieta świata.

Ma 23 lata, długie nogi i jest brunetką. Kaiane Aldorin z Gibraltaru zdobyła koronę i tytuł Miss Świata 2009. Podczas konkursu w Johannesburgu w RPA pokonała konkurentki ze 111 państw.

MISS WORLD 2009 - ZOBACZ ZDJĘCIA NAJPIĘKNIEJSZEJ KOBIETY ŚWIATA>>>

Aldorino na co dzień jest pracownikiem administracji w brytyjskim terytorium zamorskim na południu Hiszpanii, uwielbia tańczyć i spędzać czas z najbliższymi. Po wygraniu rywalizacji w strojach kąpielowych, była uważana za faworytkę konkursu.

Na razie nie zdradza swoich planów na najbliższą przyszłość. - Teraz, gdy mam możliwości, będę się starać najlepiej, jak potrafię - powiedziała krótko w rozmowie z AP. Drugie miejsce w konkursie i tytuł pierwszej Wicemiss zdobyła przedstawicielka Meksyku Perla Beltran Acosta, trzecie - Tatum Keshwar z RPA.

Polka wśród 16 najpiękniejszych

Polskę reprezentowała Miss Polski 2009 21-letnia Anna Jamróz z Rumii w województwie pomorskim. Znalazła się wśród 16 najpiękniejszych. Niestety później odpadła. MISS POLSKI 2009 - ZOBACZ ZDJĘCIA>>>

Według organizatorów tegoroczny konkurs w RPA, organizowany po raz 59., oglądały setki milionów widzów na całym świecie dzięki bezpośredniej transmisji telewizyjnej. Następne wybory Miss World odbędą się w Wietnamie.

Pierwszą Miss Świata została w 1951 roku Szwedka Kiki Hakansson. Indie i Wenezuela to rekordziści pod względem liczby wygranych konkursów - każdy z tych krajów zdobył pięć tytułów najpiękniejszej.

Hal / PAP

ZAPRASZAMY NA DESER.PL || FACEBOOK

Więcej o: