Koniec z kacem? Pomoże... substytut alkoholu

Zapomnij o kefirze. Substancja wynaleziona przez brytyjskich naukowców ma działanie takie jak alkohol, ale nie powoduje kaca.

Substancja wprawia w stan delikatnego, przyjemnego upojenia. W dodatku można szybko cofnąć jej działanie podając antidotum. Substancja należy do benzodiazepin , związków organicznych będących w składzie leków takich jak Valium.

Wynalazek opracowali naukowcy z Imperial College w Londynie pod przewodnictwem prof. Davida Nutta. Jest to kontrowersyjna postać - był rządowym ekspertem ds. leków, ale został zwolniony za swoje wypowiedzi na temat marihuany. Profesor Nutt sam wypróbował działanie nowej substancji. - W jednej chwili byłem zamroczony i śpiący, a pięć minut potem poprowadziłem wykład - opowiada.

Naukowiec marzy o stworzeniu świata ludzi pijących, ale nie upijających się. Liczy, że jego wynalazek pomoże rozwiązać szereg problemów społecznych związanych z nadużywaniem alkoholu. Jednak poważną przeszkodą mogą być obostrzenia prawne - obrót benzodiazepinami jest ograniczony.

doro

ZAPRASZAMY NA

DESER.PL

||

FACEBOOK

Więcej o: