Zagadka lw闚 morskich z San Francisco rozwi您ana

Nagle znik造 miesi帷 temu. Odesz造, tak bez s這wa...

Lwy morskie (tak popularnie nazywa się uchatki kalifornijskie) pojawiły się w San Francisco 20 lat temu. Z nieznanych powodów postanowiły zamieszkać przy przystani 39.

Sympatyczne (i dosyć hałaśliwe) zwierz皻a szybko rozmnożyły się (liczba osobników sięgała 1700) i stały się atrakcją turystyczną miasta prawie tak sławną jak most Golden Gate lub tramwaje linowe. Tak było kiedyś:

Miesiąc temu większość nagle znikła - informuje serwis BBC. Z nieznanych powodów. Eksperci rozkładali bezradnie ręce i nie mieli pojęcia, co mogło wypłoszyć sympatyczne zwierzęta. Tak przystań 39 w porcie San Francisco wygląda teraz:

Przystań 39 w San Francisco bez lwów morskich, 30.12.2009 - fot. REUTERS

Przystań 39 w San Francisco bez lwów morskich, 30.12.2009 - fot. REUTERS

Jedna z hipotez zakładała, że mogły zwierzęta wyczuć zbliżające się trzęsienie ziemi i uciec. W końcu ktoś jednak wytropił zaginione lwy morskie. Z miasta w Kalifornii przeniosły się na północ , na wybrzeże Oregonu. Prawdopodobnie przemieściły się tam w poszukiwaniu jedzenia.

Jak zapewniają naukowcy, migracja w okresie zimowym nie jest niczym nadzwyczajnym. Zaskakująca jest jednak wędrówka aż tak licznego stada uchatek.

Hal

ZAPRASZAMY NA DESER.PL || FACEBOOK

Wi璚ej o: