Reklama PETA z Michelle Obamą. Biały Dom jest wściekły

Plakaty PETA (People for Ethical Treatment of Animals) zawsze wzbudzały kontrowersje. Zazwyczaj z powodu seksownych modelek. Tym razem...

W reklamie kampanii przeciwko noszeniu futer pojawiła się Michelle Obama . O zgodę żony prezydenta Stanów Zjednoczonych na wykorzystanie jej wizerunku jakoś nikt nie pytał. Biały Dom jest z tego powodu... delikatnie mówiąc niezadowolony.

Michelle Obama na plakacie PETA - fot. AP

Michelle Obama na plakacie PETA - fot. AP

Na plakatach obok Michelle Obamy stoją inne słynne panie: Oprah Winfrey, Tyra Banks i Carrie Underwood . A nad nimi wielki napis: ''Bez futra i wspaniałe!'' Reklama pojawiła się w wielu magazynach i na stronach internetowych, a także na billboardach w metrze w Waszyngtonie.

Winfrey, Banks i Underwood zgodziły się wspierać kampanię organizacji broniącej praw zwierząt i nie mają nic przeciwko wykorzystaniu ich wizerunku. Ale w przypadku żony prezydenta USA sprawa już nie jest taka prosta. Pierwsza Dama z zasady nie może popierać działania konkretnych grup, takich jak PETA.

Nie wyraziliśmy na to zgody - mówi rzeczniczka Michelle Obamy.

PETA twierdzi jednak, że wystarczającą zgodą są deklaracje Pierwszej Damy, które pojawiły się wcześniej. - Nie prosiliśmy Białego Domu o wsparcie finansowe lub promowanie kampanii, bo nie mogą robić takich rzeczy - tłumaczy w swoim oświadczeniu Ingrid Newkirk, prezes i współzałożycielka organizacji. I dodaje:

Ale faktem jest, że Michelle Obama wydała oświadczenie, w którym zaznacza, że nie nosi futer. I świat powinien wiedzieć, że w oczach PETA jest z tego powodu niemal wspaniała.

Nie jest to pierwszy (i zapewne nie ostatni) przypadek wykorzystania wizerunku kogoś z rodziny Baracka Obamy bez zgody Białego Domu. Widzieliśmy już laleczki ''bardzo podobne'' do córek i żony prezydenta USA, a w sierpniu 2009 roku Sacha i Malia Obama pojawiły się w kampanii na rzecz zdrowych obiadów w szkole.

Obama na plakacie Tomasza Nałęcza

Dodajmy, że sam prezydent Stanów Zjednoczonych trafił niedawno także na polskie plakaty: kandydat SdPl na prezydenta, Tomasz Nałęcz wykorzystał zdjęcie Baracka Obamy na swoim billobardzie. Czy Biały Dom wyraził na to zgodę? No cóż... WIĘCEJ NA TEN TEMAT ZNAJDZIESZ TUTAJ>>>

Hal

PETA działa na wyobraźnię! Zobacz inne reklamy  - wideo

Joanna Krupa w akcji organizacji PETA

ZAPRASZAMY NA DESER.PL || FACEBOOK

Więcej o: