Człowiek-pająk chce wspiąć się na najwyższy budynek świata

828 metrów. Bez zabezpieczeń.
- Muszę to zrobić. Może między styczniem a kwietniem 2010. Wiem, że ludzie w Dubaju chcą mnie zobaczyć  - powiedział Alain Robert, zwany człowiekiem pająkiem.

Francuz jest znany na całym świecie ze swojej pasji - wspina się na wieżowce na całym świecie bez żadnych zabezpieczeń. Jego wyczyn obserwuje wielu gapiów (gdy wspinał się na siedzibę banku Arabii Saudyjskiej w Abu Zabi miało go obserwować 100 tys. ludzi ).

Wśród zdobytych przez Roberta budynków jest już między innymi Empire State Building, bliźniacze wieże w Kuala Lumpur czy warszawski Marriott . Na dachu zwykle czeka na niego policja. W Dubaju oprócz policji dotarcie do celu będzie prawdopodobnie utrudniać upał - temperatura może dochodzić nawet do 40 st. Celsjusza.

Dubajska ''wieża Babel'', czyli wieżowiec Burj Dubaj , został otwarty 4 stycznia. Jest obecnie najwyższym budynkiem świata - ma 828 metrów. Szybko stał się celem dla wielbicieli ekstremalnych wyzwań. Kilka dni po otwarciu dwóch śmiałków skoczyło z niego ze spadochronami. Natomiast Saudyjski książę i miliarder ogłosił, że zamierza zbudować jeszcze wyższy budynek .

Więcej o Burj Dubaj czytaj tutaj>>>

doro

ZAPRASZAMY NA DESER.PL || FACEBOOK

Więcej o: