Tesco: "Nie będziemy wpuszczać klientów w piżamach"

Bo ''klient w krawacie jest mniej awanturujący się''?

Ogłoszenie z prośbą o odpowiedni strój odwiedzających sklep pojawiło się przy wejściu do Tesco w Cardiff. Zobacz zdjęcie ogłoszenia tutaj>>>

Uprzejmie prosimy naszych klientów, aby nosili odpowiedni ubiór, by nikogo nie wprawić w zakłopotanie. (...) Należy nosić obuwie, strój nocny nie jest dozwolony - czytamy w ogłoszeniu.

Noszenie piżamy w miejscach publicznych zdaje się być coraz częstsze nie tylko w Cardiff. Na Facebooku jednoczą się przeciwnicy tej nowej mody. Jedna z najliczniejszych grup, '' Stop noszącym piżamy w Liverpoolu '' ma już 10 tysięcy członków. Przedstawiciel Tesco powiedział, że nie ma ustalonych zasad ubioru dla klientów, ale piżama może urazić innych.

Nie jesteśmy klubem, który przeprowadza selekcję ze względu na ubiór, więc serdecznie zapraszamy w jeansach i sportowym obuwiu. Jednak prosimy naszych klientów, żeby piżamy i koszule nocne zostawili w domu - powiedział przedstawiciel Tesco.

Tymczasem Elaine Carmody, 24-letnia matka dwóch synów, jest przeciwna zakazowi. Regularnie chodzi do sklepu w piżamie. Gdy w ubiegłym tygodniu ''wpadła po papierosy'' w tym stroju została wyproszona. Carmody tłumaczy, że gdyby planowała większe zakupy, ubrałaby się, ale tylko po papierosy...

To głupie nie móc wejść do supermarketu w piżamie. Przecież nie spadnie nic ani takiego. To nie jest żaden show. Tesco powinno być zadowolone, że chcesz u nich wydawać pieniądze - mówi klientka.

doro

ZAPRASZAMY NA DESER.PL || FACEBOOK

Więcej o: