Najstarszy człowiek świata ma 125 lat (podobno)

To ta pani na zdjęciu.

Kubanka Juana Bautista de la Candelaria Rodriguez skończyła we wtorek 125 lat i jest przypuszczalnie najstarszą osobą na świecie - powiadomiła oficjalna kubańska agencja AIN. Wiek kobiety nie został jednak potwierdzony przez Księgę Rekordów Guinnessa .

Candulia cieszy się dobrym zdrowiem i spodziewa się, że przeżyje jeszcze wiele lat. Swoją długowieczność przypisuje czystemu, wiejskiemu powietrzu, bogatej w mięso diecie oraz ''sercu zawsze pełnemu miłości dla bliskich''.

Z trójki jej dzieci żyje już tylko jedno, lecz Kubanka ma jeszcze sześcioro wnuków, piętnaścioro prawnuków i czworo praprawnuków.

Kobieta miała urodzić się 2 lutego 1885 r. w prowincji Granma na wschodzie kraju, gdzie mieszka do dziś. Odnotowuje to rejestr mieszkańców wsi Campechueli.

Sędziwa Kubanka, przez bliskich nazywana Candulią, nie figuruje jednak na prowadzonej przez Księgę Rekordów Guinnessa liście najbardziej zaawansowanych wiekiem ludzi.

Według tego źródła, najstarszym człowiekiem w historii była Francuzka Jeanne Calment, która zmarła w 1997 r. w wieku 122 lat, zaś najstarszą obecnie żyjącą osobą nadal jest 114-letnia Japonka Kama Chinen.

Hal / PAP

ZAPRASZAMY NA DESER.PL || FACEBOOK

Więcej o: