"Cudowne" narodziny słonika. Weterynarze są zaskoczeni [WIDEO]

Noworodek ważył 100 kilogramów.

Eksperci twierdzą, że narodziny słonika w australijskim ZOO Taronga to cud. W poniedziałek rano ogłoszono oficjalnie , że płód jest martwy. Miał utknąć w pozycji, w której żywe narodziny nie były możliwe. Badanie USG to potwierdzało.

Zobacz pierwsze kroki słonika:

Jednak ku zaskoczeniu wszystkich - w środę rano, po 6 dniach porodu na świat przyszło żywe słoniątko. Noworodek już popołudniu stawiał pierwsze kroki. Eksperci tłumaczą, że słonik mógł być nieprzytomny, dlatego uznano go za martwego.

- Dostałem wiadomość od opiekunów słoni w środę rano - opowiada Cameron Kerr, dyrektor ZOO. Skonsultował się od razu z badaczem rozrodu słoni z Berlina, Thomasem Hildebrandtem. - Powiedział, że przez ten przypadek trzeba będzie napisać na nowo wiele fachowych opracowań na ten temat - relacjonuje Kerr.

REUTERS/TIM WIMBORNE

Mały słonik stawia pierwsze kroki. Fot. Reuters

- Słoniątko było nieprzytomne. To tłumaczy dlaczego podczas badań nie widzieliśmy żadnych oznak życia - mówi weterynarz z ZOO Taronga. Jak podała agencja AFP, jest to drugie słoniątko w Australii poczęte w wyniku sztucznego zapłodnienia. Jest to pierwsze dziecko słonicy o imieniu Porntip. Ciąża trwała 22 miesiące.

doro

ZAPRASZAMY NA DESER.PL || FACEBOOK

Więcej o: